امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۲:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114319
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 32
محمد مهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و در پاسخ به ...

محمد مهدی زاهدی، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; و در پاسخ به این پرسش که «با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید وضعیت تعیین تکلیف مربیان پیش دبستانی چه خواهد شد؟»، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی و به خصوص کمیسیون آموزش و تحقیقات و ریاست مجلس پیگیری جدی درباره مربیان پیش دبستانی داشته است و نامه‌ای را در تاریخ 31 شهریور خطاب به ریاست مجلس شورای اسلامی آماده کردم.

وی افزود: در این نامه یادآور شدم که اواخر مهر ماه آخرین مهلت 2 ساله‌ای است که قانون برای به کارگیری یا برگزاری آزمونی که در قانون سال 91 برای مربیان پیش دبستانی پیش‌بینی شده بود، اجازه داده است.

زاهدی با بیان اینکه واقعاً دلمان می‌خواهد در تعامل نزدیک با دولت این قانون اجرایی شود، خاطرنشان کرد: مصلحت نمی‌دانیم روش‌های دیگری را دنبال کنیم چون برخی‌ها به دنبال استیضاح وزیر آموزش و پرورش هستند و شاید مصلحت نباشد.

وی ادامه داد: همچنین قانون اجازه داده است که اگر استنکافی از اجرای یک مصوبه مجلس شورای اسلامی صورت گیرد بر اساس ماده 236 آیین نامه داخلی مجلس می‌تواند آن مسئول و آن وزیر را به قوه قضائیه معرفی کند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ کدام از روش‌ها را نمی‌پسندیم و به مصلحت نمی‌دانیم که اینها موجب شود بین قوه مجریه و قوه مقننه اختلاف ایجاد شود و امیدواریم مسئولان هر چه زودتر نسبت به اجرایی شدن این قانون اقدام کنند.

زاهدی در پاسخ به این پرسش که «مسئولان آموزش و پرورش اعلام کرده‌اند که این آزمون برگزار نخواهد شد، نظر شما چیست؟»، تصریح کرد: به مجلس هنوز نگفته‌اند که اجرا نمی‌شود اما پالس‌هایی از حوزه معاونت برنامه‌ریزی و راهبری رئیس جمهور رسیده است اما وزارت آموزش و پرورش بارها و بارها اعلام کرده است که موافق انجام این قانون است.
انتهای پیام/‌

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها