امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۲:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114329
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 24
سید حسن هاشمی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در رابطه با وضعیت عفونت‌ بیمارستانی و تعطیلی بخش جراحی قلب در بیمارستان مدرس گفت: عفونت ...

سید حسن هاشمی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در رابطه با وضعیت عفونت‌ بیمارستانی و تعطیلی بخش جراحی قلب در بیمارستان مدرس گفت: عفونت بیمارستانی در کشور آمار بالایی را به خود اختصاص نداده است و اتفاقی هم که در بیمارستان مدرس رخ داده هنوز مشخص نیست که به دلیل عفونت بیمارستانی باشد.

وی ادامه داد: متخصصان مربوطه اعلام نکرده‌اند که بخش جراحی قلب در این بیمارستان به دلیل عفونت بیمارستانی تعطیل شده بلکه التهابی پس از عمل جراحی قلب در برخی از بیماران مشاهده شده که هم اکنون در حال بررسی اوضاع هستند تا اعلام نظر دقیق داشته باشند.

وزیر بهداشت گفت:‌ در شرایطی که زمینه ارائه خدمات با کمبود مواجه هستیم باید اجازه دهیم تا متخصصان مربوطه اظهار نظر کنند تا مبادا مردم بترسند. عفونت بیمارستانی در شرایط حاد و بدی در کشور شیوع ندارد و اعمال جراحی زیادی در کشور در سلامت کامل انجام می‌شود و پیوند اعضای کبد، قلب، روده و پیوندهای زیادی با موفقیت ثبت می‌شود.

هاشمی افزود: در همه جای دنیا عفونت بیمارستانی وجود دارد و مختص کشور ما نیست بنابر این نباید با اظهار نظرهای غیر کارشناسانه کاری کرد تا مردم بی‌جهت بترسند.

به گزارش فارس، بیمارستان مدرس در شمال تهران و منطقه سعادت آباد قرار دارد و اکنون حدود 2 هفته است بیمارانی که در این بیمارستان تحت عمل جراحی قلب قرار گرفته‌اند، دچار عفونت بیمارستانی شده‌اند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها