امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۸:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114334
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۳۳
تعداد بازدید: 43
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با تشدید درگیری‌های خشونت‌بار نیروهای دولتی و معترضان مردمی با حمایت جنبش ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با تشدید درگیری‌های خشونت‌بار نیروهای دولتی و معترضان مردمی با حمایت جنبش انصارلله وابسته

به شیعیان حوثی، نیروهای این جنبش یکشنبه 30 شهریور 92 (21 سپتامبر) توانستند بیشتر بخش‌های مهم پایتخت یمن (صنعا) از جمله کنترل مراکز دولتی و ساختمان رادیو تلویوزیون را در صنعا به دست بگیرند و ضمن مجبور کردن محمد سالم باسندوه، نخست‌وزیر به استعفا، توافق برای شکل‌گیری دولتی جدید را رقم زنند.

با وجود آنکه اصلاحات صوری متعددی از انقلاب سال 2011 تاکنون در یمن صورت گرفته اما هنوز برخی مهره‌های اصلی رژیم سابق در قدرت حاضرند و نظام در واقع فرونپاشیده است.  در همین راستا نیز انقلابیون اعلام کرده‌اند که به پیروزی در صنعا متقاعد نمی‌شوند و تا تحقق تمام مطالباتشان و تشکیل نهایی دولت واقعی وفاق ملی با حضور تمام اقشار سیاسی کشور پایداری خواهند کرد.

جدیدترین اخبار مربوط به تحولات یمن به نقل از رسانه‌های مختلف یمنی و عربی در ذیل می‌آید.

اخبار ضد و نقیض از فرار استاندار «عدن» به ترکیه
برخی رسانه‌های یمنی به نقل از منابع آگاه امنیتی نوشتند که اخبار ضد و نقیضی از فرار «وحید رشید» استاندار استان جنوبی «عدن» یمن وابسته به حزب اخوانی «اصلاح» در این کشور به کشور ترکیه وجود دارد.
این در حالی است که عصر چهارشنبه این استان شاهد تظاهرات گسترده استقلال‌طلبی جنوبی‌ها بوده است.
گفته می‌شود که وی صبح روز چهارشنبه (دیروز) به ترکیه گریخته است و دلیل آن پیروزی انقلابیون در صنعا و شکست حامیان نظامی و سیاسی حزب اصلاح در یمن است. اما این خبر هنوز به طور رسمی تایید نشده است.


سخنگوی انصارالله: دولت آمریکا همچنان از نظر ما جنایتکار و همپیمان رژیم صهیونیستی است
«محمد عبدالسلام» سخنگوی انصارالله یمن درباره آینده روابط یمن با آمریکا گفت: دولت یمن سیاست خارجی خاص خود را خواهد داشت اما ما شعار مرگ بر آمریکا را همچنان به طور مسالمت‌آمیز بیان می‌کنیم زیرا این دولت جنایتکار و همپیمان رژیم صهیونیستی است.(جزئیات بیشتر)

تظاهرات گسترده استقلال‌طلبی در استان جنوبی «عدن» در یمن

صدها نفر از مردم جنوب یمن، عصر سه‌شنبه (دیروز) تظاهرات گسترده‌ای در عدن برگزار کردند و خواستار استقلال شدند.

بر اساس این گزارش، صدها نفر از مردم معترض جنوب یمن از مقابل مدرسه «خدیجه» در منصوره آغاز کردند و با در دست داشتن پرچمهای جنوب یمن و شهدا و زخمی‌های خود که طی سالهای گذشته به دست نیروهای امنیت و ارتش یمن قربانی شده‌اند، شعار استقلال‌طلبی سر دادند و پلاکاردهای تبلیغاتی درباره فدرالی شدن یمن و تقسیم آن به 2 استان شمالی و جنوبی و قرار گرفتن آن تحت حاکمیت یک دولت مرکزی را پاره کردند. (جزئیات بیشتر)

دستاوردهای جنبش انصارالله در صحنه سیاسی یمن؛ نگرانی‌های عربستان

به رغم اصلاحات صوری صورت گرفته اما هنوز برخی مهره‌های اصلی در قدرت حاضرند و نظام در واقع فرونپاشیده است. در عرصه سیاست خارجی نیز مردم نسبت به همکاری‌های یمن با قدرت‌های بزرگ و برخی قدرت‌های منطقه‌ای اعتراض داشتند.(جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/غ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها