امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۷:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114346
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۳۸
تعداد بازدید: 27
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، روزنامه «هشت صبح» به اسنادی در ارتباط با نحوه تقسیم قدرت میان رئیس جمهور و رئیس اجرایی ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، روزنامه «هشت صبح» به اسنادی در ارتباط با نحوه تقسیم قدرت میان رئیس جمهور و رئیس اجرایی دولت آینده افغانستان دست یافته که نشان می‌دهد، تمامی وزارت‌خانه‌ها و پست‌های کلیدی بین 2 تیم انتخاباتی به گونه‌ای مساوی تقسیم شده است.

هشت صبح آورده است: این اسناد نشان می‌دهد که وزارت‌خانه‌های کشور و دارایی افغانستان به «تیم تحول و تداوم» به رهبری «اشرف غنی احمدزی» رئیس جمهور جدید افغانستان و وزارت‌خانه‌های دفاع و خارجه به تیم «اصلاحات و همگرایی» به رهبری «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت آینده این کشور تعلق گرفته است.

بر اساس سند یادشده، سایر وزارت‌خانه‌ها نیز به شکل و شرح زیر تقسیم شده است:

الف. وزرای وزارت‌خانه‌هایی همچون: وزارت اقتصاد، شهرسازی، معادن، تجارت و صنایع، حمل و نقل، مبارزه با مواد مخدر، معارف، شهدا و معلولین و حج و اوقاف از سوی عبدالله عبدالله معرفی خواهند شد.

ب. وزرای وزارت‌خانه‌هایی همچون: وزارت توسعه روستایی، زراعت، انرژی و آب، فواید عامه، مخابرات، اقوام و قبایل، تحصیلات عالی، امور اجتماعی، قضائیه، و اطلاعات و فرهنگ را اشرف غنی تعیین خواهد کرد.

انتهای پیام
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها