امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۵:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114347
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۳۸
تعداد بازدید: 19
مهدی محمدی تحلیل‌گر مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به ضرورت تشکیل ائتلاف جهانی با هدایت ...

مهدی محمدی تحلیل‌گر مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به ضرورت تشکیل ائتلاف جهانی با هدایت جمهوری اسلامی ایران علیه داعش اظهار داشت: ایران به دلایل مختلف باید زمینه‌ساز یک ائتلاف جهانی و مستقل علیه گروهک داعش باشد.

*می‌خواهند فعالیت‌های داعش را درون سوریه متمرکز کنند

وی ادامه داد: ائتلافی که آمریکایی‌ها امروز علیه داعش شکل داده‌اند محکوم به شکست است زیرا اعضای اصلی این ائتلاف از متحدان سابق و کنونی داعش هستند و ارتباطات وسیعی با یکدیگر دارند.

این کارشناس مسائل سیاسی با تأکید بر اینکه هدف این ائتلاف مبارزه با داعش نیست، بیان داشت: آنها قصد دارند فعالیت‌های این گروه را به سمت راهبردهای منطقه‌ای و مدنظر خودشان سوق بدهند و در عین حال تحرکات این گروه تروریستی را در سوریه متمرکز کنند.

* با وضعیت فعلی ائتلاف  علیه داعش به سرپرستی ایران شکل می‌گیرد

وی با اشاره به سابقه ایران، حزب‌الله لبنان و سوریه در مبارزه با داعش تصریح کرد: سه سال نبرد مستمر و موفق با گروه داعش صورت گرفته است و کشور ما این تجربه موفق را به همراه دارد و به همین دلیل ایران صلاحیت دارد تا کشورهای مسلمان و مستقل را کنار یکدیگر برای مبارزه با داعش نظم و سامان بدهد.

محمدی با بیان اینکه ائتلاف جهانی علیه داعش  با وضعیت فعلی به سرپرستی ایران به خودی خود شکل خواهد گرفت، خاطرنشان کرد:‌ هر میزانی که زمان بگذرد و آمریکا به همراه متحدانش در صحنه مبارزه با داعش با ناکامی مواجه شوند به صورت اتوماتیک ائتلاف واقعی از سوی کشورهای دوست  و برادر عراق شکل خواهد گرفت.

*تمایل کشورهای عضو جنبش عدم تعهد برای همکاری با ایران

وی با اشاره به ابزارهای در دسترس کشورمان برای شکل‌گیری ائتلاف جهانی علیه داعش، گفت: داخل جنبش عدم تعهد کشورهای بسیاری وجود دارد که مایل به همکاری با ایران هستند و ظرفیت بسیار خوبی درون این جنبش وجود دارد و می‌توان از آن استفاده کرد.

این تحلیل‌گر مسائل سیاسی در پایان خاطرنشان کرد: بهتر است دستگاه دیپلماسی کشورمان گرایش به سمت غرب خود را تعدیل کند و با نگاهی به کشورهای مسلمان و آزاده دنیا، سیاست‌های خود را جلو ببرد و از ظرفیت‌های بالقوه موجود برای مبارزه با داعش و گروهک‌های تروریستی دیگر موجود در منطقه استفاده کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها