امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۲:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11436
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۰۲
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، سربازان گمنام امام زمان سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین طی سلسله اقدامات اطلاعاتی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، سربازان گمنام امام زمان سپاه صاحب‌الامر (عج) استان قزوین طی سلسله اقدامات اطلاعاتی و عملیاتی موفق به شناسایی و دستگیری عوامل باند کشف، حفاری، نگهداری و خرید و فروش اشیای تاریخی و فرهنگی در این استان شدند.

اشیای کشف شده متعلق به عصر آهن و واجد ارزش فرهنگی و تاریخی بالایی بوده که شامل مقادیر زیادی سفال‌های آئینی و حلقه‌های بزرگ و کوچک فلزی، سرنیزه، خنجر، نوک پیکان و ... است.

لازم به ذکر است سربازان گمنام امام زمان(عج) سپاه صاحب‌الامر از 6 ماهه دوم سال 91 موفق به انهدام 3 باند فعال در زمینه اشیای تاریخی و فرهنگی در شهرستان‌های استان قزوین شده‌اند.

گفتنی است اشیای کشف شده از باندهای قاچاق اشیای عتیقه مربوط به مناطق تاریخی استان قزوین بوده و قدمت همه آنها مربوط به عصر آهن یعنی حدود 3500 سال قبل با ارزش بالغ بر 70 میلیارد ریال است.

شایان ذکر است، اشیای کشف شده توسط کارشناسان خبره میراث فرهنگی استان قزوین مورد تایید قرار گرفته و جزو با ارزش‌ترین اشیای کشف شده در سطح استان است.

این اشیای تاریخی که طی روزهای گذشته توسط پاسداران گمنام حریم ولایت از چنگال قاچاقچیان حرفه‌ای اشیای ‌تاریخی رهانیده و کشف و ضبط شده پس از طی مراحل قانونی به سازمان‌های ذیربط تحویل داده می‌شود.

گفتنی است در شهریور ماه سال گذشته نیز پاسداران گمنام حریم ولایت امام زمان سپاه صاحب‌الامر (عج) طی سلسله عملیات اطلاعاتی محموله‌های قاچاق بیش از 150 قطعه از اشیای عتیقه با قدمت بیش از 3500 سال را کشف و ضبط کرده بودند.
انتهای پیام/2667/ب40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها