امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۶:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114361
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۳۵
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدرضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در نطق میان دستور خود در صحن علنی با تبریک پیروزی‌های قهرمانانمان در بازی‌های آسیایی کره و آرزوی تداوم توفیقات آنها اظهار داشت: سخنم را با یاد و نام شهیدان و ایثارگران و امام بزرگوار آغاز می‌کنم که در هفته «دفاع مقدس» به نام آنها نه تنها تاریخ را بازخوانی، بلکه به عنوان معیار و محک، امروز و فردایمان را با بینش و منش آنها روشن می‌کنیم.

وی افزود: مهمترین ظرفیت‌ها و مؤلفه‌های توسعه انسانی ما از دوران دفاع مقدس شکل گرفت و ریشه اساسی‌ترین منابع قدرت منطقه‌ای و بین‌المللی امروز ما در مقاومتی نهفته است که ملت رشید ما در جنگ تحمیلی به منصة ظهور رسانید.

عضو کمیسیون بودجه مجلس خاطرنشان کرد: به ملت شریف ایران و مردم نجیب استان یزد که به حق نام دارالعباده و دارالعلم دارد و به همشهریان فضیلت دوست و فرهنگ پرور اردکانی‌ام که نام «یونان کوچک» شایسته آن است، درود می‌فرستم و به عنوان نماینده کوچک آنها عهد خود را بر خدمتگزاری مجدانه و خالصانه به آنها و تلاش برای رفع مشکلات و تنگناهایی که با آن روبرو هستند، تجدید می‌کنم.

وی با اشاره به مسائل پیش روی کشور تصریح کرد: سفر رئیس جمهور محترم به نیویورک فرصت جدیدی برای گفت‌وگو در جهان آشوب‌زده کنونی است، 16 سال پیش با طرح ایده گفت‌و‌گوی فرهنگ‌ها و تمدن‌ها توسط جناب‌ آقای خاتمی در پنجاه و سومین مجمع عمومی سازمان ملل متحد و تصویب آن به اتفاق آراء، جمهوری اسلامی ایران در جهان موقعیتی یافت که شایسته نام ایران و اسلام بود و سال گذشته نیز با طرح «جهان عاری از خشونت و افراطی گری» از سوی رئیس جمهور محترم نگاه مجدد ایران را به صلح و همزیستی و گفت و گو نشان داد.

تابش ادامه داد: امسال که جهان اسلام و منطقه خاورمیانه شرایط خشونت‌بار و نگران‌کننده‌ای را پشت سر می‌گذارد، قطعا طرح مواضع و رویکردهای جمهوری اسلامی ایران و اینکه چگونه بتوانیم «گفت‌و‌گوی میان فرهنگ‌ها و تمدن‌ها» و «جهان عاری از خشونت و افراط» را در جهان اسلام تحقق بخشیم و چهره اسلام و همه ادیان و مذاهب را از این خشونت و آدمکشی و جنگ خانگی که بر دین و قومیت و ملیت و مردم مظلوم در منطقه تحمیل شده است پاک کنیم، گامی مهم در جهت مقابله با اسلام ستیزی و ایران هراسی است.

نماینده اردکان اضافه کرد: در آغاز ماه مهر هستیم، با بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها و توجه به نقشی که آموزش و پرورش و آموزش عالی و استادان و معلمان و دانشجویان و دانش‌آموزان در بالا بردن سرمایه انسانی و سرمایه اجتماعی کشور دارند، تلاش کنیم که به دور از منافع جناحی و در افقی ملی نیازها و خواسته‌های واقعی این بخش‌ها را مد نظر قرار دهیم و دولت را در پیشبرد برنامه‌هایش در این عرصه‌ها کمک کنیم نه آنکه فرصت‌های پیشرفت را در این حوزه‌ها با سوءظن، محدود و کوتاه کنیم.

وی با اشاره به مذاکرات هسته‌ای در نیویورک گفت: آغاز مذاکرات هسته‌ای در نیویورک و تلاش‌های هوشمندانه و مدبرانه وزیر محترم امور خارجه و هیأت ایرانی هم فرصت دیگری برای جمهوری اسلامی ایران فراهم می‌کند تا با عبور کشور از یکی از سخت‌ترین گذرگاه‌های سیاسی، توان ملی و بین‌المللی ما برای پرداختن به مسائل اساسی توسعه افزایش یابد.

وی ادامه داد: برای دستیابی به توسعه پایدار در کشور که یک ضرورت و شاید تا چند سال آینده یک الزام جهانی باشد و برای اینکه پیشرفت کشور و رفاه مردم در سایه عدالت اجتماعی و جلوگیری از تخریب محیط زیست تحقق یابد، باید بتوانیم استعدادهای معنوی و مادی فراوانی را که داریم، در جای خود به کار گیریم و هر چه می‌توانیم از حاشیه‌ها کم کنیم و به متن تحرک در پیشبرد توسعه ملی، منافع ملی و مصالح ملی بپردازیم.

عضو کمیسیون بودجه مجلس گفت: ایران اسلامی استحقاق تبدیل‌شدن به یک قدرت منطقه‌ای پویا و بلا منازع و فراتر از آن یک قدرت بین‌المللی موثر را دارد اگر افق دیدمان را فراتر ببینیم، اگر باور کنیم ما در نظامی مسئولیت داریم که بنیادش بر اخلاق، دین رحمانی و فرهنگ غنی آزادیخواهی و عزت طلبی و عشق و احساس و ادب گذاشته شده است، اگر توجه کنیم که ما با این سرمایه‌های عظیم مادی و معنوی می‌توانیم کارهایی بزرگ به انجام برسانیم، در صورتی که گرفتار تنگ‌نظری و فرصت‌سوزی نشویم.

تابش خاطرنشان کرد: ما در پیشگاه خداوند و مردم مسئولیت داریم و مورد بازخواست قرار خواهیم گرفت و قضاوت تاریخ در برابر ما سخت خواهد بود، اگر تخریب فرصت‌ها و سرمایه‌های ملی را بر ضرورت‌ها و مصالح ملی ترجیح دهیم.

وی عنوان کرد: من همیشه به دوستان مجلس و غیر مجلسی‌ام گفته‌ام و می‌گویم با احترام به هر نوع نگاه و گرایش سیاسی، به افق بلندتر نگاه کنیم، دست دولت را در پیشبرد وظایف ملی‌اش باز بگذاریم، ملی فکر کنیم و ملی عمل کنیم و قانون فصل ممیز سلیقه‌ها و گرایش‌های سیاسی باشد.

نماینده اردکان افزود: از خود بپرسیم مردمی که بسیاری از تنگناها را در عرصه‌های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی تحمل می‌کنند و مواجه با بسیاری از آسیب‌های اجتماعی نظیر اعتیاد، فساد اخلاقی و مالی، طلاق، تبعیض، جلوه‌های خشن فقر و بی‌عدالتی هستند و نگران سرنوشت آینده خود و فرزندانشان هستند، آنها در عمل چه می‌خواهند و ما در برابر آنها چه می‌کنیم؟

وی ادامه داد: رصد کنیم که آیا آنچه در مجلس اتفاق می‌افتد مورد رضایت مردم است؟ آیا تصمیمات ما برای برون رفت کشور از مشکلات کارساز است؟ اگر اینگونه نیست تجدید نظر اساسی در قانون گذاری و امور نظارتی داشته باشیم.

تابش تصریح کرد: اجازه دهیم دلبستگان به دین، نظام و اعتلای کشور با تنوع تخصص‌ها و فارغ از آنکه با سلایق ما سازگار باشند یا نه بتوانند در مجلس حضور یابند.

وی ادامه داد: حاکمیت اخلاق در جامعه‌ای که یکی از اهداف پیامبرش ترویج فضائل اخلاقی است، ضرورتی انکار ناپذیر است، با پرهیز از تندروی و افراط و اینکه به سادگی افراد را در تریبون‌های رسمی و غیر رسمی به هزار جرم متهم می‌کنیم و فرصت دفاع به انها نمی‌دهیم! فاصله بگیریم.

نماینده اردکان در ادامه اضافه کرد: آشتی ملی، یک شعار سیاسی نیست، بلکه یک ضرورت ملی است، مشکلات پیش روی کشور فراتر از توان محدود یک گرایش سیاسی است، باید بتوانیم با اتکا به خرد جمعی و استفاده از ظرفیت‌ها و شخصیت‌هایی که منشأ خیر و اثر فراوان در این کشور بوده‌اند نظیر آقایان هاشمی، خاتمی و ناطق نوری توان کشور را بالا ببریم.

تابش در پایان بیان کرد: خردمندی؛ عقلانیت و شجاعت و تدبیر مقام معظم رهبری را به عنوان یک سرمایه ملی برای عبور از چالش‌ها و تنگناها معیار قرار دهیم و با تکیه بر نقش ممتاز ایشان در برون رفت مسائل پیش رو از افراط و تندروی‌ها فاصله بگیریم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها