امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۴:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114364
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۳۵
تعداد بازدید: 115
به گزارش خبرنگار دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه همایش «ایستادگی دیروز، عزت امروز ...

به گزارش خبرنگار دفاعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در حاشیه همایش «ایستادگی دیروز، عزت امروز و تعالی فردا»

که توسط بسیج وزارت امور خارجه برگزار شد در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره سوریه و عراق و همچنین ائتلاف برخی کشورها برای مقابله با داعش گفت: این کشورها در درجه اول باید از ارتش عراق و سوریه حمایت کنند تا ارتش این دو کشور بتوانند با این پدیده مقابله کنند. در غیر این صورت ابن موصوع بحرانی‌تر می‌شود و داعش مشروعیت بدست خواهد آورد.

وی با بیان اینکه آمریکایی در مسئله ورود به مقابله با داعش بشتر در حال اجرای یک نمایشنامه هستند تصریح کرد:‌ آنها یا نمی‌خواهند یا نمی‌توانند داعش را نابود کنند و از طرف دیگر قصد دخالت در امور داخلی سوریه و عراق دارند.

وی با اشاره به اقدامات آمریکا در سه سال گذشته در حمایت از گروه‌های تروریستی در سوریه اظهار داشت: وقتی دخالت‌های سه سال گذشته آنها به نتیجه نرسید آنها راه دیگری را برای دخالت در سوریه انتخاب کردند.

رضایی با تاکید بر اینکه ما به این ائتلاف و نیت آمریکا و تشکیل آن مشکوک هستم، گفت:‌ما حتی نسبت به اینکه آنها قصد دارند داعش را نابود کند و اینکه چه قصدی از این حمله درباره دولت عراق و سوریه دارند، مشکوک هستیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود:‌پیش‌بینی ما عمیق‌تر شدن بحران در منطقه با ورود آمریکا به این مسئله است زیرا موضوع فراتر از داعش است.

وی با اشاره به حضور گروه‌های متعدد تروریستی در منطقه از این گروه‌ها به عنوان یک غده سرطانی یاد کرد و افزود: این غده سرطانی با دخالت آمریکا عمیق‌تر می‌شود.

رضایی در پاسخ به سؤالی درباره رئیس‌جمهور در سازمان ملل تصریح کرد: رؤسای جمهور ما به عنوان نمایندگان ایران از مواضع ملت دفاع می‌کنند و این بار خوشبین هستیم که این اتفاق رخ دهد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها