امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114372
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۳۵
تعداد بازدید: 44
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی ظهر امروز در درس تفسیر خود که در مسجد اعظم برگزار شد،‌ اظهار کرد: ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی ظهر امروز در درس تفسیر خود که در مسجد اعظم برگزار شد،‌ اظهار کرد: قرآن به عنوان کتاب حکیم بوده و به منبع وحی متصل است، البته آیات این کتاب مانند باران نیست که خداوند بر زمین انداخته باشد، آیات قرآن بر قلب پیامبر (ص) آویخته شده است.

وی خاطرنشان کرد: انسانی که بیگانه نتواند در او نفوذ کند، عزیز است، بنابراین معنای عزت، نفوذناپذیری بوده و ذات اقدس الهی این چنین است و کتابش حکمت است.

این مفسر قرآن کریم تصریح کرد: لباس ظاهر و باطن قرآن حق بوده و مصالح ساختمانی جهان هستی حق است و تنها راه کمال انسان عبادت الهی است.

وی یادآور شد: دین ما خالص است و کمبود، جهل و اشتباه در آن وجود ندارد، بنابراین اگر دین یکدست و خالص است، عبادت نیز باید یکدست باشد و باید به جایی برسید که گوهر ذاتتان را یکدست کنید.

جوادی آملی خاطرنشان کرد: جاهل‌ها چیزی می‌پذیرند که نیاکان آنها انجام داده باشند و آنچه نیاکان آنها نگفته باشند، نمی‌پذیرند و در سلب و ایجاب جزء تقلید راه دیگری ندارند.

وی خاطرنشان کرد: خداوند در آیه‌ای می‌فرماید «لا اکراه فی دین» که مسئله کلامی بوده و انسان بین کفر و ایمان، الحاد و توحید آزاد است.

استاد برجسته حوزه علمیه قم تصریح کرد: اگر انسان به اجبار خدا را بپذیرد، کمال محسوب نمی‌شود، زمانی که انسان خدا را قبول می‌کند گرایش قلبی‌اش به سوی او سوق می‌یابد.
انتهای پیام/78003/ز20

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها