امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114374
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۳۵
تعداد بازدید: 21
محمدرضا محسنی ثانی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد امکان شکل‌گیری ائتلافی با

محمدرضا محسنی ثانی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد امکان شکل‌گیری ائتلافی با محوریت جمهوری اسلامی ایران علیه داعش گفت: این ائتلاف مدت‌هاست که در عمل با پرچمداری کشورمان شکل گرفته است.

نماینده سبزوار حمایت ایران از جبهه مردمی و ضد تروریستی در طول 3 سال گذشته در سوریه در برابر جبهةالنصره و داعش را یادآور شد و افزود: جبهه مقاومت در این مدت که سوریه بحران داخلی را پشت سر می‌‌گذارد همکاری نزدیکی با ایران داشته است.

محسنی ثانی از نیروهای مبارز شیعی در عراق، سوریه و لبنان و نیز دیگر گروه‌های مردمی به عنوان اعضای ائتلاف واقعی ضد داعش با محوریت ایران نام برد و گفت: انقلاب اسلامی ایران بر اساس باورهای مردمی شکل گرفته است از این رو در همه جا قابلیت جذب و همراه کردن توده‌های مردم را به ویژه در این مقطع و علیه تروریسم داراست.

وی همراهی 35 ساله جمهوری اسلامی ایران با مقاومت فلسطین علیه رژیم صهیونیستی را جلوه‌ای دیگر از نقشآفرینی مؤثر کشورمان در مبارزه با تروریسم برشمرد و بیان کرد: اکنون و در شرایط حاضر این روشن‌بینی را در دولت‌های اسلامی شاهد نیستیم که با ایران وارد ائتلافی علیه داعش شوند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه بعضی دولت‌های عربی، خود، حامی القاعده، طالبان و اکنون اشکال جدید تکفیری‌گری همچون داعش هستند گفت: امروز زمینه برای تشکیل ائتلاف با حضور دولت‌های منطقه علیه داعش با محوریت ایران وجود ندارد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها