امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۲:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114380
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۳۵
تعداد بازدید: 92
به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، احمد سالک نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز خانه ملت در ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، احمد سالک نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در نشست علنی امروز خانه ملت در اخطاری با استناد به اصل 86 قانون اساسی و ر تذکری با استناد به ماده 18 و بند یک ماده 218 آیین‌نامه داخلی مجلس، خطاب به محمدرضا باهنر اظهار داشت: امروز در مجلس هیات رئیسه برای انتخاب اعضای ناظر در شورای توسعه مدیریت و سرمایه انسانی خلاف آیین‌نامه عمل کرد.

وی افزود: با وجود احترامی که برای برادرانم مرادی و سقایی قائلم، باید بگویم شما قسم خورده‌اید به آیین‌نامه عمل کنید، چرا به جای اینکه طبق بند یک ماده 218 برای انتخاب ناظران 2 نفر معرفی شود، یک نفر را معرفی و انتخابات را برگزار کردید؟!

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: آیا اینگونه رفتار تبعیض نیست؟! چراکه در مورد کمیسیون فرهنگی برای معرفی افراد داوطلب برای عضویت در هیأت نظارت بر مطبوعات که 2 نفر را معرفی کرده بودیم، به آن شکل برخورد شد، اما امروز که هیأت رئیسه خلاف آیین‌نامه عمل کرد، سکوت می‌شود؟!

سالک تأکید کرد: احتمالاً در رأی‌گیری و انتخاباتی که امروز برای انتخاب ناظران انجام شد، باید شبهه کرد و در برگزاری این انتخابات دقت بیشتری صورت گیرد.

وی ادامه داد: چرا فقط برای یک کمیسیون باید داد و فریاد شود و زمانی که کمیسیون دیگری خلاف آیین‌نامه عمل می‌کند، اعتراض و صحبتی نمی‌شود؟! اگر حقی از نمایندگان تضییع شده است،‌ باید به صورت قانونی پیگیری شود.

محمدرضا باهنر نایب رئیس دوم مجلس در پاسخ به سالک گفت: این موضوع را خصوصی هم توضیح دادم، اما چون دوباره مطرح شد، از تریبون هم اعلام می‌کنم که انتخاب ناظران امروز چون داوطلب دیگری وجود نداشت و فقط یک نفر معرفی شده بود، مطابق آیین‌نامه برگزار شد و قانون نگفته است، اگر تعداد داوطلبان از 2 نفر کمتر باشد، ‌نباید انتخابات را برگزار کرد.

وی همچنین عنوان کرد: ایرادی که به کمیسیون فرهنگی در مورد معرفی داوطلبان برای عضویت در هیات نظارت بر مطبوعات مطرح شده بود، این بود که این کمیسیون در حالی که براساس قانون و به علت وجود داوطلبان بیشتر می‌توانست بیشتر از 2 نفر را معرفی کند، به معرفی 2 داوطلب اکتفا و سایر نمایندگان را محدود کرده بود.

باهنر یادآور شد: اگر کسی از بین نمایندگان اعلام کند که امروز برای حضور در انتخابات اعضای ناظر داوطلب بوده و ما اسم او را اعلام نکرده باشیم،‌ حق با شماست، اما اینگونه نبود و غیر از نفرات معرفی شده، داوطلب دیگری وجود نداشت.

نایب رئیس دوم مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در انتخابات عادی کشور در برخی قوانین گفته شده است که اگر تعداد داوطلبان به اندازه کرسی‌های مورد نیاز بود، نیازی به برگزاری انتخابات نیست، اما چنین بحثی در آیین‌نامه داخلی مجلس وجود ندارد و قانون ما را از برگزاری انتخابات و گرفتن رأی منع نکرده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار