امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۱۶:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114382
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۳۵
تعداد بازدید: 77
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با طلاب مدرسه علمیه جهانگیر خان قم و طلاب شهرستان ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قم، آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با طلاب مدرسه علمیه جهانگیر خان قم و طلاب شهرستان ملایر با اشاره به اینکه طلبگی شغل بسیار مهمی است اظهار کرد: شغلی پربرکت‌تر از طلبگی وجود ندارد و از همین رو طلاب باید شاکر خداوند باشند که شغل طلبگی را در میان سایر شغل‌ها قرار داده است.

استاد حوزه علمیه قم افزود: خداوند طالبان علم را دوست دارد و اگر کسی در مسیر طلب علم گام بر می‌دارد کشته شود شهید محسوب می‌شود و از سوی دیگر طلاب باید بدانند که فرشتگان بال‌های خود را در مسیر قدم‌های طلاب قرار می‌دهند که همه اینها نشان دهنده اهمیت طلبگی است.

این مرجع تقلید با اشاره به اخلاص و همت طلاب بیان کرد: اخلاص و همت والای طلاب زمینه‌ساز پیشرفت آنان می‌شود و اگر در مسیر خداوند اخلاص و همت داشته باشند موفق و پیروز خواهند شد.

آیت‌الله نوری همدانی تصریح کرد: طلاب باید هدف خود را اجتهاد قرار دهند زیرا جامعه کنونی به مجتهدان آگاه و مدبر نیاز دارد.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه عزم و اراده قوی طلاب در تصمیم‌گیری‌ها سبب پیروی مردم از آنها می‌شود گفت: بسیاری از مردم به رفتار طلاب توجه کرده و منش آنان را زیر ذره‌بین قرار می‌دهند.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: طلاب در حوزه قلم و ادبیات عربی و فارسی باید استعداد لازم را داشته باشند زیرا یکی از نیازهای اصلی طلبه شدن آگاهی و آشنایی با ادبیات و نویسندگی است تا به این وسیله بتوانند مردم را با اسلام آشنا کنند.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به اهمیت خلاصه‌نویسی دروس دینی گفت: بهتر است طلاب از دروس هر روز خود نکات اصلی و مهم را خلاصه‌برداری کنند تا بتوانند در آینده از آنها استفاده کنند، این روش سبب آگاهی و مرور هر روز دروس می‌شود.

استاد حوزه علمیه قم ابراز کرد: طلاب باید خواندن نماز شب را ترک نکنند که متاسفانه در حال حاضر برخی از طلاب نسبت به این مسئله غفلت می‌کنند، البته این در حالی است که در گذشته به طلابی که نماز شب نمی‌خواندند اجازه حضور در کلاس داده نمی‌شد.

وی با اشاره به اینکه نمازهای امام خمینی (ره) سرشار از خلوص نیت بود گفت: در بسیاری از مواقع شاهد بودیم که نمازهای ایشان با گریه و خضوع به درگاه الهی همراه بود و در بسیاری از مواقع از گریه و حالت معنوی ایشان در هنگام نماز مردم تحت تاثیر قرار می‌گرفتند.

آیت‌الله نوری همدانی با اشاره به اینکه شناخت زمان برای شناسایی دشمنان امری واجب و مهم است گفت: برکات، ارکان و اهداف انقلاب به جوانان باید شناخته و گوشزد شود زیرا انقلاب شکوهمند ایران زمینه ساز آشنایی مردم مستضعف جهان با ستم‌ کشورهای غرب بود.

استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: آمریکا سعی در نابودی اسلام و ایران دارد اما مردم ایران همیشه و در همه حال پشتیبان ولایت فقیه هستند و با بیداری و هوشیاری خود توطئه‌های دشمنان را خنثی می‌کنند و اجازه دخالت و نابودی اسلام را به دشمنان نمی‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: مردم و به وی‍ژه طلاب باید کتاب‌های صحیفه نور، دفتر تبیان و وصیت نامه امام خمینی (ره) را مطالعه کنند.

استاد حوزه علمیه قم با بیان اینکه ایران امروز در معرض جنگ نرم قرار دارد اظهار کرد: طلاب لشکر امام عصر (عج) محسوب می‌شوند و باید به سرباز امام عصر (عج) بودن خود افتخار کنند.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه باید مردم منتظر واقعی حضرت مهدی(عج) باشند افزود: خواندن دعای ندبه در روز جمعه و دعای عهد سبب عدم غفلت مردم از امام عصر (عج) می‌شود.
انتهای پیام/78019/ع40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار