امروز : پنجشنبه ۶ آذر ۱۳۹۹ - 2020 November 26
۰۲:۵۳
کمک مالی
جنبش
کد خبر: 1144
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۲ - ساعت ۰۲:۲۸
تعداد بازدید: 302
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، «ولی یاراحمدی» رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امورخیریه در نشست ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگذاری فارس، «ولی یاراحمدی» رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امورخیریه در نشست خبری هفدهمین دوره مسابقات سراسری اذان، ابتهال، مدیحه‌سرایی و جمع‌خوانی قرآن کریم با اشاره به اینکه سازمان اوقاف و امورخیریه متولی قدیمی‌ترین فعالیت‌های قرآنی در کشور است، گفت: سازمان اوقاف با برگزاری 35 دوره مسابقات کشوری به عنوان متولی قدیمی ترین فعالیت‌های قرآنی کشور فعالیت می‌کند که این مسابقات عمری به اندازه انقلاب اسلامی دارد و هم‌زمان با رشد جامعه اسلامی طی این سال‌ها شاهد رشد کمی و کیفی این مسابقات بوده‌ایم.

وی برگزاری 29 دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم را یکی دیگر از کار‌های سازمان اوقاف در این حوزه برشمرد و گفت: مسابقات بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران، بزرگ‌ترین رویداد قرآنی جهان اسلام است که برگزاری 29 دوره این مسابقات از دیگر کارنامه‌های سازمان اوقاف به حساب می‌آید. همچنین ما آماده برگزاری سی‌امین دوره این مسابقات هستیم.

یاراحمدی به اشاره به برگزاری 16 دوره مسابقات مدیحه‌سرایی گفت: تاکنون 16 دوره از این مسابقات برگزار شده و هفدهمین دوره آن طی روزهای آینده برگزار می‌شود. همچنین امید است برگزاری این رقابت‌ها به رشد و توسعه فعالیت‌های قرآنی در کشور کمک کند.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف در مورد اهداف برگزاری این مسابقات گفت: کشف استعدادها و زمینه‌سازی رشد و شکوفایی آنان به همراه تولید متون و آثار فاخر در این زمینه از اهداف برگزاری این مسابقات است. همچنین همخوانی قرآن کریم هنری است که به تازگی در کشورهای مختلف شکل گرفته و این هنر مورد توجه مقام معظم رهبری قرار دارد.

یاراحمدی با اشاره به حضور 417 گروه همخوانی قرآن کریم در این مسابقات گفت: این گروه‌ها متشکل از 248 گروه برادران و 169 گروه خواهران است که در مرحله استانی این دوره از رقابت‌ها حضور داشتند، همچنین مسابقات رشته اذان در مرحله استانی با حضور 46 هزار نفر و و مسابقات رشته ابتهال در مرحله استانی با حضور بیش از 1300 نفر برگزار شد.

وی از برگزاری این مسابقات در دو مرحله خبر داد و گفت: این مسابقات طی دو مرحله مقدماتی و نهایی برگزار می‌شود که 5 گروه برتر مرحله مقدماتی به رقابت‌های فینال راه پیدا می‌کنند.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف از اهدای 60 میلیون ریال جایزه به گروه اول این مسابقات خبر داد و گفت: گروه‌های برتر همخوانی قرآن کریم به ترتیب 60، 55، 50، 45 و 40 میلیون ریال جوایز نقدی دریافت می‌کنند، همچنین گروه برتر این مسابقات به حج تمتع اعزام می‌شوند.

وی از اهدای مبلغ 15 میلیون ریال به نفرات برتر رشته‌های اذان و ابتهال خبر داد و گفت: نفرات اول تا پنجم رشته‌های اذان و ابتهال از 15 تا 10 میلیون ریال جایزه نقدی دریافت می‌کنند.

یاراحمدی در پایان در خصوص داوران این دوره از مسابقات گفت: در بخش برادران، آقایان دغاغله، شاه‌میوه اصفهانی، آرزم، انجام، لیایی، حکیم‌باشی، نجاریان، عباسی، سعیدیان و رضائیان و در بخش خوهران خانم‌ها جعفرزاده، صحاف، الوندی، آقایی، غلامی، اترش، رشیدی و عقبایی به قضاوت می‌پردازند.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها