امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۰۹:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114404
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۳۵
تعداد بازدید: 19
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با نای ماریو فرناندو داماش نونس سفیر پرتغال ...

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با نای ماریو فرناندو داماش نونس سفیر پرتغال در تهران که روز سه‌شنبه (93/07/01) صورت گرفت با اشاره به پیشینه تاریخی روابط ایران و پرتغال اظهار داشت: وجود روابط خوب دوجانبه پشتوانه مناسبی برای پیشبرد روابط دو کشور در تمام زمینه‌های مورد علاقه طراحان محسوب می‌شود.
وی در همین راستا افزود: مجلس شورای اسلامی از ارتقای سطح روابط خود با مجلس پرتغال براساس تفاهم و درک متقابل استقبال می‌کند.
رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه این دیدار با  اشاره به ظرفیت‌های دو کشور در عرصه‌های مختلف برای توسعه روابط دو جانبه گفت: قابلیت‌های فراوانی در زمینه‌های اقتصادی، تجاری، علمی و فناوری در کشور وجود دارد که باید از این ظرفیت‌ها به نفع دو ملت بهره گرفت.
لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تهدیدات تروریزم برای منطقه، جهان و ائتلاف‌های خودساخته برای مقابله با آنها خاطرنشان کرد: راه‌حل‌های نظامی صرف و بمباران برخی از مواضع تروریست‌ها راه‌حل مبارزه با تروریسم نیست و ائتلاف برای مبارزه با داعش دستاویزی برای پیگیری اهداف آمریکا و آن دسته از همپیمانان آن در منطقه است که خود در مقطعی با کمک‌های نظامی و مالی به رشد و بروز این پدیده نامبارک کمک کرده‌اند.
ماریو فرناندو داماش نونس سفیر پرتغال در تهران نیز در این دیدار با اشاره به علاقمندی کشورش به گسترش روابط خود با جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: با توجه به تحولات جامعه بین‌المللی و پیشرفت‌های ایران، کشور پرتغال علاقمند به گسترش روابط خود در ابعاد مختلف با جمهوری اسلامی ایران است.
داماش نونس همچنین اضافه کرد: مجلس پرتغال درصدد است تا از طریق گروه‌های دوستی پارلمانی در روابط پارلمانی دو کشور تحرک بیشتری ایجاد کند و در همین راستا دولت پرتغال قصد دارد هیأتی را در سطح وزرای اقتصادی خود به تهران بفرستد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار