امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۰:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114406
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۳۵
تعداد بازدید: 14
به‌ گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جواد هروی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ایرلند در دیدار با لیم تومی ...

به‌ گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، جواد هروی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ایرلند در دیدار با لیم تومی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایرلند و جمهوری اسلامی ایران که روز گذشته صورت گرفت، با اشاره به نقش برجسته مجلس شورای اسلامی در توسعه و گسترش مناسبات خارجی کشورمان از جمله با ایرلند اظهار داشت: گروه‌های دوستی و پارلمانی در مجالس دو کشور می‌توانند به روند رو به رشد مراودات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی به ویژه ارتباطات پارلمانی، شتاب بیشتری بدهند.
رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و ایرلند پیشینه مثبت روابط تاریخی دو کشور را بستر مناسبی برای افزایش سطح مراودات فیمابین دانست و افزود: اهمیت جایگاه جمهوری اسلامی ایران و ایرلند در مهم و نگاه نزدیک و مشترک دو کشور به برقراری صلح و ثبات در جهان می تواند به تثبیت آرامش و ثبات در منطقه خاورمیانه کمک کند.
نماینده قائنات در پایان بر اهمیت حضور بخش خصوصی در توسعه و گسترش ارتباطات اقتصادی، بازرگانی و سرمایه‌گذاری‌های مشترک فیمابین تأکید کرد.
لیم تومی رئیس گروه دوستی پارلمانی ایرلند و جمهوری اسلامی ایران نیز در ادامه این دیدار با ابراز خرسندی از سفر هیأت پارلمانی ایرلند بر توسعه مناسبات سیاسی، اقتصادی با جمهوری اسلامی ایران را در دستور کار خود قرار داده است.
وی با تأکید بر حق انتخاب کشورها در گسترش روابط با یکدیگر خاطرنشان کرد: هیچ کشوری حق ندارد مانع توسعه ارتباطات کشورها با یکدیگر شود.
لیم تومی در پایان عنوان کرد: مقامات عالی ایرلند با خوش‌بینی ادامه مذاکرات 1+5 با جمهوری اسلامی ایران را پیگیری می‌کنند.
در این دیدار جعفری بنه خلخال، اربابی، کریمیان و هاشم زهی، نمایندگان مردم خلخال، ایرانشهر، مریوان و نهبندان در مجلس شورای اسلامی و از اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران با همتایان خود در پارلمان ایرلند راههای گسترش ارتباطات فیمابین را مورد بحث و بررسی قرار داده و بر ادامه رایزنی ها و گفت و گوهای مستمر میان مجالس دو کشور تأکید کردند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها