امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۰۲:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114423
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۵۳
تعداد بازدید: 105
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «رابین گریمس» مشاور علمی ارشد دولت انگلیس روز چهارشنبه بیانیه لندن در رابطه با فعالیت‌های

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «رابین گریمس» مشاور علمی ارشد دولت انگلیس روز چهارشنبه بیانیه لندن در رابطه با فعالیت‌های هسته‌ای در جهان را قرائت کرد، که در بخشی از آن به مسئله مذاکرات هسته‌ای با ایران پرداخته شده است.
در سخنانی اظهار داشت: «حل موضوع هسته‌ای ایران یکی از اولویت‌های انگلیس است. گفت‌وگوهای امسال سازنده بود. گروه 1+5 و ایران با تمدید طرح موسوم به برنامه مشترک اقدام تا 24 نوامبر سال 2014 توافق کردند. ما معتقدیم که توافق جامع امکان پذیر، اما تحقق آن با چالش‌هایی مواجه است.»
وی در ادامه افزود: «اجماع گسترده‌ای بر سر چارچوب توافق و مواردی که باید در آن قید شود، وجود دارد. با این حال، هنوز بر سر جزئیات کلیدی اختلافات پابرجاست. هرچند مسیر مذاکرات آژانس با ایران از مذاکرات با 1+5 جدا است، اما در عین حال ارتباط‌هایی هم وجود دارد. دستیابی به توافق ناممکن خواهد بود، مگر آنکه ایران نشان دهد که با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همکاری کامل دارد و در راستای حل تمام مسائل مربوط به ابعاد احتمالی نظامی، در حال پیشرفت واقعی است.»
نماینده انگلیس سپس خواستار همکاری‌های بیشتر ایران با آژانس و «اجرای به موقع» گام‌های مورد توافق شده است. لندن همچنین از تهران خواسته است تا گام‌های تازه‌ای را به آژانس ارائه کرده و جلسه فنی‌ای را با نمایندگان ناظر هسته‌ای سازمان ملل برگزار کند. گریمس همچنین از ایران خواسته است تا قطعنامه‌های شورای امنیت را اجرا کرده و پروتکل الحاقی را بپذیرد.
هفتمین دور از مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به 1+5 از روز جمعه در نیویورک آغاز شده است. هرچند که آن مذاکرات از همکاری‌های ایران با آژانس جدا است، اما کشورهای غربی اعلام کرده‌اند که اجرای توافق جامع احتمالی، منوط به حل و فصل تمامی موضوعات با آژانس است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها