امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۴:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114426
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۵۳
تعداد بازدید: 101
به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری در مراسم ختم مرحوم  دعاگو با بیان اینکه امروز کمتر روحانی ...

به گزارش خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ حجت الاسلام علی اکبر ناطق نوری در مراسم ختم مرحوم  دعاگو با بیان اینکه امروز کمتر روحانی و شخصیتی را سراغ دارم که از هاشمی رفسنجانی در انقلاب نقش‌آفرین‌تر بوده باشد،‌ اظهار داشت: هاشمی از اول مبارزه و طلبگی با امام بود و نقش آفرینی او را در قم می دیدیم؛ متاسفانه زمانه‌ای شده که با رهبران دینی و بزرگان خود برخورد بدی می‌کنیم.

ناطق نوری با بیان اینکه من به یاد اوایل انقلاب می‌افتم که عده‌ای با شهید بهشتی مخالف بودند و علیه او جو ایجاد می کردند، افزود: شهید بهشتی همیشه می گفت جاذبه باید بی نهایت باشد و دافعه در حد ضرورت. متاسفانه منش بعضی ها امروز برعکس است یعنی به حد بی نهایت دافعه دارند و جاذبه شان در حد ضرورت هم نیست.بعضی ها که هیچ پیشینه درخشانی ندارند و یا در زمان مبارزات بوده‌اند اما ساکت بوده اند امروز مدعی شده اند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، با تاکید بر اینکه هاشمی رفسنجانی از پیشتازان انقلاب بوده است تصریح کرد:‌ او پیش از انقلاب کشور به کشور می گشت و روی انجمن های اسلامی در کشورهای مختلف کار می کرد و همین دلیل بود که با حضور امام در نوفل‌ لوشاتو انجمن های اسلامی سراسر جهان به سمت این شهر آمدند.

وی ادامه داد:‌ مقام معظم رهبری در مقطعی فرمودند که هیچ کس نزدیک تر از هاشمی رفسنجانی به من نیست؛ ایشان همچنین در آن نماز جمعه معروف فرمودند که هاشمی نه تنها چیزی از انقلاب نبرده، بلکه زندگی اش را در راه انقلاب داده است. با وجود این سابقه از هاشمی رفسنجانی متاسفانه عده ای به خودشان جرأت می دهند که به او توهین و حتاکی کنند . چرا با رهبران دینی و بزرگان خود اینگونه برخورد می کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه امام و رهبری با کسی رودربایستی نداشتند و بیهوده کسی را درمقامی قرار نمی‌دادند، تصریح کرد: امام در دوران جنگ هاشمی را جانشین فرمانده کل قوا کرد. وقتی شرایط اقتصادی به هم خورد و فشارها زیاد شد و امام قطعنامه را پذیرفت نامه ای به مجلس نوشت و دلایل پذیرش قطعنامه را توضیح داد. در آن زمان هاشمی به امام می‌گوید که اگر به این مرحله رسیده‌اید که قطعنامه را قبول کنید و احساس می کنید با پذیرش قطعنامه انقلاب و شما آسیب می بینید من مسئولیت آن را می پذیرم. بگذاریم من را بعداً‌ محاکمه کنند تا انقلاب و شما آسیبی نبینید.رهبر معظم انقلاب هم هاشمی را به عنوان رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب کردند.

وی متذکر شد: اگر روزی کسی این انقلاب را تهدید کند که البته من معتقدم با مدیریت حضرت آیت الله خامنه‌ای و حضور مردم جنگ دیده ایران کسی جرأت تهدید ندارد، یکی از کسانی که تا آخرین قطره خون پای انقلاب می ایستد آقای هاشمی است؛ یا اگر در جایی مقام معظم رهبری در خطر باشند هاشمی از کسانی است که تا پای جان پای ایشان می‌ایستد.

ناطق نوری همچنین با اشاره به خصوصیات و ویژگی‌های مرحوم دعاگو تصریح  کرد: تملق، رودربایستی و باندبازی مثل موریانه به انقلاب آسیب می‌رساند؛ مرحوم دعاگو هیچ کدام از این خصلت ها را نداشت. او یک روحانی زجر کشیده، ‌شجاع، ‌زندان دیده، ‌رک‌ و غیر متملق بود هر چند بعضی ها این خصوصیات را برنمی تابند. مرحوم دعاگو هر جا نقطه ضعفی می‌دید انتقاد می‌کرد و دیدیم که در آخرین مصاحبه اش در بیمارستان هم با وجود حمایت از دولت آقای روحانی در جاهایی که نقاط ضعفی دیده بود آنها را مطرح کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها