امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۸:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114427
تاریخ انتشار: ۲ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۵۳
تعداد بازدید: 53
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در حاشیه نشست امروز دولت با بیان این که  نرخ خرید تضمینی یک کیلوگرم گندم ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت در حاشیه نشست امروز دولت با بیان این که  نرخ خرید تضمینی یک کیلوگرم گندم ۱۱۵۵ تومان تصویب شد، گفت: امسال ۵۷۲۷ میلیارد تومان یارانه برای حمایت از تولید در نظر گرفته شده است.
نوبخت در ادامه و با تشریح مصوبه مرتبط برای تخصیص بودجه از محل هدفمندی یارانه‌ها برای کمک به بخش صنعت گفت:‌ براساس مصوبه هیئت دولت مبلغی بالغ بر 5 هزار و 727 میلیارد تومان برای کمک به تولید تخصیص داده شده است که از این میزان هزار و 200 میلیارد تومان به وزارت صنایع برای کمک به بخش‌های صنعتی، یک هزار میلیارد تومان برای وزارت جهاد کشاورزی جهت کمک به تولید محصولات کشاورزی و برقی کردن چاه‌ها، 500 میلیارد تومان به وزارت نیرو، 450 میلیارد تومان به وزارت راه و شهرسازی و همچنین 750 میلیارد تومان به وزارت کشور برای کمک به بخش حمل‌ونقل عمومی اختصاص خواهد یافت.
وی افزود: همچنین 100 میلیارد تومان نیز به وزارت صنعت و معدن و همچنین وزارت جهاد کشاورزی جهت کمک‌های ویژه برای صنایع با تکنولوژی بالا اختصاص می‌یابد. مبلغ ناچیزی نیز برای تجهیز سایت سازمان هدفمندی یارانه‌ها اختصاص خواهد یافت.
وی افزود:‌ این 5 هزار و 727 میلیارد تومان که به یارانه تولید اختصاص یافته در کنار 4 هزار و 800 میلیارد تومان در نظر گرفته شده برای طرح تحول سلامت است.
سخنگوی دولت ادامه داد: این مبالغ به عنوان یارانه برای 140 هزار میلیارد تومان تسهیلاتی است که از سوی بانک مرکزی اعلام آمادگی شده است، تا به صنایع به عنوان تسهیلات پرداخت شود و برای اولین‌بار چنین رقم قابل توجهی به تولید اختصاص می‌یابد.
*فرصت یک‌ماهه به دستگاه‌ها برای ارائه نظرات درخصوص بودجه سال ۹۴
نوبخت در ادامه به بحث ابلاغ بخشنامه بودجه سال 94 اشاره کرد و گفت: به دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی یک ماه فرصت داده شده است، تا نقطه‌نظرات خود را در قبال بودجه به ما ارائه کنند و این فرصت از آنجا به دستگاه‌ها داده شده تا بتوانند پیشنهادهای خود را به صورت عملیاتی با معاونت بودجه در میان بگذارند.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها