امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114453
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 70
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، اسماعیل صادقی نیارکی اظهار کرد: در راستای تحقق و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از قزوین به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، اسماعیل صادقی نیارکی اظهار کرد: در راستای تحقق و اجرای اهداف دستگاه قضایی مبنی بر برخورد جدی با توزیع کنندگان و قاچاقچیان مواد مخدر که موجب انحراف جوانان این مرز و بوم و متلاشی شدن کانون خانواده‌ها گردیده پس از پی‌گیری‌های لازم طی احکام جداگانه‌ای دو تن از قاچاقچیان سابقه‌دار صبح امروز در ندامتگاه مرکزی قزوین به دار مجازات آویخته شدند.

وی افزود: به جهت ضرورت برخورد قاطع و جدی با قاچاقچیان و عمده‌فروشان مواد مخدر و ناامن کردن استان برای فعالیت این دسته از تبهکاران و مجرمان، پس از طی تشریفات قانونی حکم اعدام این دو قاچاقچی به اجرا درآمد تا درس عبرتی باشد برای افرادی که به خاطر منافع شخصی کانون سالم خانواده‌ها را به اعتیاد و نابودی می‌کشانند.

خلاصه پرونده معدومان

دادستان قزوین اضافه کرد: طی بازرسی‌های صورت گرفته از خودروهای عبوری یک دستگاه خودروی زانتیا به رانندگی صادق محمدخانلو (33 ساله، اهل تاکستان دارای دو فقره سابقه) و همسرش متوقف و مقدار 995 گرم مواد روانگردان شیشه از زیر صندلی سرنشین کشف می‌گردد.

این مسئول ادامه داد: صادق ضمن اعتراف به موضوع مدعی می‌شود مواد را در تهران طی سه نوبت از شخصی به نام رضا خریداری کرده است و در تاکستان به فروش می‌رسانده و در گذشته نیز دو کیلو مواد از تهران خریده و به فروش رسانده است.

وی ادامه داد: همسرش نیز عنوان داشته در این مراحل با او همراه بوده ولی از وجود مواد و خرید و فروش آن اطلاعی نداشته اما مرحله آخر متوجه شده که همسرش مواد را خریده و زیر پای او گذاشته ولی اختیاری نداشته و به خاطر فرزندانش حرفی نزده است.

صادقی نیارکی افزود: پس از تکمیل تحقیقات، شعبه دهم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب قزوین با صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست صادره پرونده نامبردگان را به شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی قزوین ارسال و دادگاه با رد دفاعیات متهمان و وکلای آنان رای به اعدام متهم ردیف اول(صادق) و 15 سال حبس تعزیری به اتهام معاونت در حمل 995 گرم شیشه برای متهم ردیف دوم صادر می‌کند.

وی ادامه داد: پس از اعتراض وکلای متهمان، پرونده به دادستانی کل کشور ارسال و پس از بررسی رای صادره نسبت به متهم ردیف دوم نقض و پرونده به شعبه هم عرض ارجاع می‌گردد که شعبه دوم دادگاه انقلاب متهم ردیف دوم را به دلیل عدم کفایت ادله اثباتی و ایجاد شبه و تردید در تحقق عنصر مادی و معنوی جرم تبرئه می‌کند.

این مسئول اضافه کرد: حسب گزارش مأموران در عوارضی شماره دو قزوین - زنجان به یک دستگاه خودرو پیکان مشکوک و پس از متوقف کردن خودرو، در بررسی اولیه یک عدد کیف حاوی یک کیلوگرم کراک و 200 گرم شیشه که به بدنه خودرو بسته شده بوده کشف می‌شود و متعاقب آن (راننده) دستگیر و اصغر مهتابی(35 ساله، اهل تبریز دارای سه فقره سابقه) سرنشین خودرو اقدام به فرار می‌کند که با شلیک تیر هوایی و اخطار دستگیر می‌گردد.

دادستان قزوین گفت: در بازجویی‌ها راننده خودرو اعلام می‌دارد من راننده هستم که اصغر مهتابی خودرو را به صورت دربستی به مبلغ 150 هزار تومان کرایه کرد تا او را به کرج ببرم در کرج مدتی خودروی مرا به بهانه تعمیر گرفت و عازم تبریز بودیم که ما را دستگیر کردند و من نمی‌دانم کی و چگونه مواد را در داخل ماشین جاسازی کرده و از کجا و چه کسی خریده است.

این مسئول ادامه داد: اصغر مهتابی در اظهارات خود ابتدا اعلام می‌دارد با راننده همدست می‌باشد اما با ارسال نامه‌ای از زندان عنوان داشته راننده بی‌گناه است و هیچ نقشی در حمل مواد نداشته و به خاطر عذاب وجدان و عذاب روحی که به خاطر بی‌گناه به دام انداختن راننده متحمل شده مبادرت به ارسال نامه کرده است.

وی گفت: پس از تکمیل تحقیقات، شعبه سوم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب قزوین با صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست صادره پرونده را به شعبه دوم دادگاه انقلاب اسلامی قزوین ارسال و دادگاه پس از بررسی، راننده خودرو را تبرئه و اصغر مهتابی به اعدام و مصادره اموال ناشی از جرم محکوم می‌شود.

گفتنی است پس از اعتراض وکلای متهمان به آراء صادره و رسیدگی به اعتراض آنان توسط دادستانی محترم کل کشور، با رد اعتراض وکلای متهمان، آراء صادره مورد تائید قرار می‌گیرد.

همچنین تقاضای عفو محکوم علیهم نیز در دو مرحله در کمیسیون عفو و تخفیف مجازات استان و مرکز مورد بررسی قرار گرفته که طی هر دو مرحله مورد مخالفت قرار می‌گیرد و در نهایت با بلامانع بودن اجرای حکم محکومان توسط ریاست قوه قضائیه حکم صادره به مرحله اجرا در آمد.

انتهای پیام/2667/ر/ظ1004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها