امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۱۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114455
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
نعمت‌الله ترکی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره طرح سرشماری کشاورزی در استان تهران اظهار داشت:‌ طرح سرشماری کشاورزی با هدف تهیه آمارهای ...

نعمت‌الله ترکی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره طرح سرشماری کشاورزی در استان تهران اظهار داشت:‌ طرح سرشماری کشاورزی با هدف تهیه آمارهای موردنیاز برای بررسی امنیت غذایی در راستای توصیه‌های FAO، تهیه اطلاعات ساختاری و پایداری، تهیه چارچوب آماری برای اجرای طرح‌های نمونه‌گیری و نیز بررسی و احصای نیازهای برنامه‌های توسعه در بخش کشاورزی، آب، توسعه روستایی و محیط زیست اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: سرشماری کشاورزی نقش محوری و پایداری در نظام آمارهای کشاورزی هر کشوری دارد، بدون اجرای سرشماری کشاورزی چرخه فعالیت‌های جمع‌آوری آمارهای کشاورزی مختل می‌شود.

ترکی با اشاره به اینکه چهارمین سرشماری کشاورزی از 5 مهر ماه، سال جاری تا 18 آبان ماه در استان تهران همزمان با کشور اجرا می‌شود گفت: شمارش یک یک واحدهای تولیدی کشاورزی و ثبت اطلاعات هر یک به طور جداگانه انجام می‌پذیرد و تمام مناطق شهری، روستایی، را پوشش می‌دهد.

معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران گفت: در سرشماری استان تهران 261 نفر همکاری دارند از این تعداد 36 نفر در رده‌های ستاد استان و 225 نفر در رده‌های شهرستان‌ها مشغول سرشماری خواهند شد.

وی افزود:‌ ویژگی سرشماری سال جاری این است که برای نخستین بار این شهر بدون استفاده از کاغذ و تنها با رایانه قابل حمل توسط مامورین سرشماری انجام خواهد شد.

ترکی یادآور شد: از تمامی واحدهای زراعی، باغی، دامداری و طیور، واحدهای تولید گلخانه نقاط شهری، روستایی، پایگاه‌های عشایری استان درخواست داریم با مامورین سرشماری کشاورزی همکاری لازم داشته باشند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها