امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۹:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114457
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از رفسنجان، حمید ملانوری پیش از ظهر امروز در نشست مدیران سازمان‌های مردم‌نهاد گفت: دولت برنامه‌هایش را ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از رفسنجان، حمید ملانوری پیش از ظهر امروز در نشست مدیران سازمان‌های مردم‌نهاد گفت: دولت برنامه‌هایش را برای کوچک کردن بدنه خود و سپردن کارها به سازمان‌های مردم‌نهاد و بخش خصوصی مورد توجه قرار داده و بر استفاده از ابزارها و امکانات نهادهای بخش خصوصی برای اجرایی کردن برنامه‌های نظام توجه دارد.

وی تصریح کرد: نهادهای مردمی را با موضوعات مختلف باید شکل داد و این نهادها حلقه‌های ارتباطی بین مردم و دولت هستند که باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد.

فرماندار رفسنجان افزود: سال گذشته انجمن میراب در بخش‌های فرهنگی، حوزه آب، آسیب‌های اجتماعی، میراث فرهنگی و ... ورود پیدا کرد و موفقیت‌هایی داشت و ما نیز در همه حوزه‌ها نیازمند حضور جدی این انجمن‌ها هستیم.

وی گفت: در حال حاضر صنعت توریسم از صنایع درآمدزاست و شهرستان رفسنجان موقعیت جغرافیایی و ظرفیت‌های گردشگری زیادی دارد که می‌توان از این صنعت در زمینه توسعه، اشتغال و سرمایه‌گذاری استفاده کرد و تاکنون نسبت به این امر کاری نکرده‌ایم.

ملانوری با بیان اینکه از برنامه‌های گروه‌های مردم‌نهاد حمایت می‌کنیم، تصریح کرد: بخش اصلی هر کاری بخش فرهنگی است و اگر شهری سالم می‌خواهیم باید کار فرهنگی انجام دهیم.

وی سازمان‌های مردم‌نهاد و اصحاب رسانه را 2 گروه متصل به مردم دانست و خاطرنشان کرد: این 2 گروه نقش موثری در راستای برنامه‌ریزی برای رفع معضلات جامعه و آگاهی دادن مردم دارند چراکه برخورد با هر پدیده باید حساب شده و با برنامه باشد.

فرماندار رفسنجان تاکید کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد از فکرهای جزیی پرهیز کنند و برای سربلندی شهرستان کار مفید انجام دهند.

وی اظهار کرد: شهرستان رفسنجان دارای 300 هزار نفر جمعیت و از لحاظ فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی ویژگی‌های خاصی دارد که با تمام قابلیت‌ها نیاز به برنامه‌ریزی تخصصی در هر زمینه دارد و سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانند اتاق‌های فکر و مشاورانی باشند در کنار کسانی که می‌خواهند برای شهرستان برنامه‌ریزی کنند.

فرماندار رفسنجان متذکر شد: باید برای توسعه شهرستان اطلاع‌رسانی شود و مردم را آگاه کرد تا شغل‌ها را در اختیار افراد بومی قرار دهند که اگر شغلی ایجاد شود، زمینه‌های ازدواج و کاهش معضلات اجتماعی به وجود می‌آید.

انتهای پیام/80016/م40/ف4004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها