امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114459
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز، فیروز صالح‌پور پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: این کنگره با هدف افزایش توان

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از تبریز، فیروز صالح‌پور پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: این کنگره با هدف افزایش توان جراحی مغز و اعصاب در کشور، بحث و تبادل‌نظر پیرامون آخرین یافته‌های علمی دنیا و ایجاد ارتباط بین مجامع بین‌المللی برای پیشرفت جراحی مغز و اعصاب کشور برپا می‌شود.

وی با اشاره به محورهای برگزاری این کنگره افزود: کنگره بین‌المللی و میان دوره‌ای جراحان مغز و اعصاب ایران در محورهای تازه‌های جراحی مغز و اعصاب ایران، نورو تروما، جراحی اعصاب سالمندان، نورو واسکولار برگزار می‌شود.

صالح‌پور اضافه کرد: گروه‌های هدف این کنگره شامل جراحی مغز و اعصاب، رادیولوژی، فیزیوتراپی، نورولوژی، فک و صورت، گوش و حلق و بینی، روانپزشکی، جراحان فوق عروق، بیهوشی، فوق تخصص غدد، ارتوپدی، طب اورژانس، پزشکی عمومی، کارشناسان پرستاری، کارشناسان فیزیوتراپی، کارشناسان روانشناسی و کارشناسان رادیولوژی است.

وی گفت: در این کنگره جراحان به نام خارجی از کشورهای آمریکا، فرانسه، ایتالیا، ترکیه، آلمان، افغانستان، هندوستان، پاکستان و جمهوری آذربایجان حضور خواهند داشت.

صالح‌پور با بیان اینکه هدف از برگزاری کنگره تبادل علمی بین تمام متخصصان جراح و اعضای هیئت علمی داخلی و خارجی است، اظهار کرد: در این کنگره رئیس انجمن جراحان مغز و اعصاب فانکشنال جهان پروفسور کروز حضور خواهند یافت.

وی خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم در حاشیه این کنگره تفاهم‌نامه‌هایی با دانشگاه‌های خارجی شرکت کننده در کنگره امضا شود تا بتوانیم ارتباط سازنده‌ای برای تبادل اطلاعات بین دانشگاهی به وجود آوریم.

صالح‌پور از امضا تفاهم‌نامه همکاری بین کشورها خارجی از جمله ایتالیا خبر داد و گفت: رایزنی‌هایی با گروه جراحی مغز و اعصاب کشورهای آلمان و فرانسه به منظور افزایش همکاری‌های فی ما بین نیز در حال انجام است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تبریز خاطرنشان کرد: مشکل ستون فقرات و تومورهای مغزی و آسیب‌دیدگی و ضربه‌های مغزی شایع‌ترین بیماری‌هایی است که عموم مردم کشور با آن مواجه می‌شوند که آخرین دستاوردها و مقالات ارائه شده در این کنگره کمک به رفع موثر این مشکلات است.

وی گفت:در حاشیه این کنگره بین‌المللی از دو نفر از پیشکسوتان مغز و اعصاب تبریز دکتر دادستانی و پناهی تجلیل و نشان تبریز اعطا خواهد شد.

ارائه 60 مقاله علمی به صورت سخنرانی توسط متخصصان ایرانی و خارجی

جواد آقازاده دبیر علمی نخستین کنگره بین‌المللی مغز و اعصاب در تبریز نیز در این گفت‌وگو اظهار کرد: نخستین کنگره بین‌المللی جراحان مغز و اعصاب ایران 18 تا 20 مهر با محوریت تازه‌های جراحی مغز و اعصاب ایران، نورو واسکولار، نورو تروما و جراحی اعصاب سالمندان در تالار مجتمع پتروشیمی تبریز برگزار می‌شود.

وی هدف از برگزاری کنگره را افزایش توان جراحی مغز و اعصاب در کشور، بحث و تبادل‌نظر در خصوص آخرین یافته های علمی دنیا و ایجاد ارتباط بین مجامع بین‌المللی برای پیشرفت جراحی مغز و اعصاب کشور عنوان کرد و افزود: از 200 مقاله ارسال شده به دبیرخانه کنگره 160 مقاله پذیرش شده که 100 مقاله به صورت پوستر و 60 مقاله به صورت سخنرانی ارائه خواهد شد.

آقازاده خاطرنشان کرد: از 60 مقاله به صورت سخنرانی در مدت سه روز این کنگره 40 مقاله مربوط به متخصصان ایران و 20 مقاله خارجی خواهد بود.

وی همچنین اظهار داشت: گروه‌های هدف شرکت کننده در این همایش پزشکان عمومی، متخصصان جراحی و داخلی مغز و اعصاب، غدد، گوش حلق و بینی، ارتوپدی، فک و صورت، فیزیوتراپ‌ها، رادیولوژیست‌ها، ژاتولوژیست‌ها و پرستاران هستند.

انتهای پیام/60002/ب40/پ3003

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها