امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۰۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114461
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از گروه ترجمه پایگاه اطلاع رسانی حج، فرمانده یگان امنیتی حج از ایجاد ایست‌های بازرسی و مراکز هشت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از گروه ترجمه پایگاه اطلاع رسانی حج، فرمانده یگان امنیتی حج از ایجاد ایست‌های بازرسی و مراکز هشت گانه اطراف مکه مکرمه برای جلوگیری از ورود افراد نفوذی و فاقد مجوز حج به مکه مکرمه برای ادای مناسک حج خبر داد.

عبدالعزیز الصولی به عکاظ گفت دستوراتی صادر شده است که به شدت از ورود حجاج بدون مجوز به مکه مکرمه و مشاعر مقدسه جلوگیری شود و در این زمینه سهل انگاری وجود ندارد، این دستورالعمل‌ها با انگشت نگاری از افراد فاقد مجوز با هدف مقدمه چینی برای اخراج آنها آغاز می‌شود و با مجازات محرومیت از ورود به عربستان به مدت 10 سال همراه می‌شود و هنگامی که نقض کنندگان نظام اقامت در عربستان دستگیر شوند، برای اخراج تحویل دستگاههای مربوطه خواهند شد.

وی خاطر نشان کرد: از جمله مراکزی که به شدت کنترل می‌شود، مرکز البهیته است که شاهرگ اساسی سرازیر شدن حجاج به شمار می‌رود و به تمام تجهیزات پیشرفته کنترلی مجهز است.

این مقام سعودی گفت: حجاج قانونی و دارای مجوز حق دارند که ما بهترین خدمات را به آنها ارائه کنیم.

وی تاکید کرد: در سایه تشدید اقدامات امنیتی و حضور گسترده نیروهای امنیتی امسال جایی برای حضور حجاج غیر قانونی وجود ندارد و پیش بینی می‌کنم که حج امسال از نظر جلوگیری از پدیده افراد متخلف یک حج نمونه باشد.

وی درباره قاچاقچیان حجاج هم گفت: هر کس افراد فاقد مجوز حج یا غیر قانونی را جابه‌جا کند با مجازات زندان که به یک سال می‌رسد با توقیف و مصادره خودرو و مجازات مالی از طریق حکم قضایی روبرو می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها