امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۲۳:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114480
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 146
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرضا، حمید امیرخانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: صیانت از حقوق شهروندان در سطح فضای مجازی از

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از شهرضا، حمید امیرخانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: صیانت از حقوق شهروندان در سطح فضای مجازی از مهم‌ترین اهداف نیروی انتظامی به شمار می‌رود و بر همین اساس پلیس فتای شهرستان شهرضا از هفته گذشته در محل اداره آگاهی تشکیل شده است.

وی ادامه داد: در همین زمینه عموم شهروندان در صورت مواجهه با هرگونه تهدید و تخلف در سطح فضای مجازی می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا نسبت به بررسی موضوع اقدام کنند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرضا با اشاره به اینکه در طول هفته گذشته با چند مورد از مصادیق تخلف در سطح فضای مجازی از سوی پلیس فتای شهرستان برخورد شده است، بیان داشت: به لحاظ اهمیت موضوع انتظار می‌رود در خصوص وظایف و جایگاه پلیس فتا اطلاع‌رسانی لازم انجام بگیرد.

وی با اشاره به اینکه آماده‌سازی فضای شهری برای سال تحصیلی جدید از اوایل شهریورماه در دستور کار فرماندهی انتظامی شهرستان بوده است، افزود: این طرح در قالب دو بخش از ابتدای مهرماه تا پانزدهم ماه و در نهایت تا پایان سال تحصیلی در سطح تمامی نقاط شهرستان اجرایی می‌شود.

امیرخانی با اشاره به اینکه رعایت نکات ایمنی از سوی دانش‌آموزان و دانشجویان زمینه بروز مشکل برای این قشر از جامعه را سلب می‌کند، اذعان داشت: توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی و اهتمام در خصوص استفاده از رانندگان مجرب و متعهد جزو مهم‌ترین نکاتی به شمار می‌رود که انتظار می‌رود شاهد رعایت آن از سوی قشر دانش‌آموز و دانشجو باشیم.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اینکه گرامی‌داشت هفته ناجا به عنوان یک فرصت طلایی برای بازخوانی فعالیت‌ها و دستاوردهای این مجموعه تلاش‌گر در طول چند دهه گذشته مطرح است، بیان داشت: نمایش صلابت و اقتدار نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در برابر دیدگان جهانیان از مهم‌ترین مواردی به شمار می‌رود که در قالب تدوین برنامه‌های متنوع در سال جاری مطابق با رویکرد فرهنگی رهبر معظم انقلاب لحاظ می‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی شهرضا با اشاره به اینکه طرح تفکیک ماموریت‌ها در سطح شهرستان مبتنی بر حضور به موقع پلیس در صحنه جرم اجرایی شده است، گفت: بر همین اساس پلیس شهرضا حضور در صحنه‌های نزاع، سرقت، تجاوز به عنف و سایر جرایم سنگین را در اولویت کاری خود قرار داده است.

وی با برشمردن سیاست‌گذاری‌های فرماندهی انتظامی شهرضا در خصوص خدمت‌رسانی شایسته به مردم افزود: در طول پنج ماهه نخست سال جاری تعداد 7 هزار و 900 مورد تماس مردمی با پلیس 110 شهرضا انجام گرفته، که میانگین زمانی حضور پلیس در محل وقوع جرم حدود 6 دقیقه بوده است.

امیرخانی با تشریح روند کاهش وقوع جرایم خشن در شهرضا افزود: دستیابی به این موفقیت بزرگ مرهون هویت فرهنگی حاکم بر شهرضا، تعامل سازنده شهروندان و هدف گذاری مطلوب مسئولان شهرستان بوده است.

فرمانده انتظامی شهرضا با اشاره به وضعیت ترافیکی حاکم بر نقاط مرکزی شهر گفت: به لحاظ اینکه بافت مرکزی شهرضا برای تردد خودروها در برخی ساعات شبانه‌روز ظرفیت لازم را ندارد باید نسبت به اتخاذ تمهیدات اساسی در این زمینه اقدام شود.

وی در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر چگونگی نظارت بر فضای باغ تالارها در شهرضا بیان داشت: هرگونه سیاست‌گذاری در این خصوص باید با مشارکت تمامی دستگاه‌های فرهنگی شهرستان باشد و باید در سطح شورای فرهنگ عمومی مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.
انتهای پیام/63011/صا30/چ3000

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار