امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۳:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114483
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، طاهر روشندل امروز در پنجمین نشست تخصصی از سلسله‌ نشست‌های دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها با عنوان ضرورت پرداختن به ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، طاهر روشندل امروز در پنجمین نشست تخصصی از سلسله‌ نشست‌های دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی رسانه‌ها با عنوان ضرورت پرداختن به سواد رسانه‌ای اظهار داشت: سواد رسانه‌ای، برخورد هدفمند با رسانه‌ها و همچنین خواندن سطوح نانوشته و ناخوانده در رسانه‌های مکتوب، تصویری و شنیداری است.

استاد علوم ارتباطات در ادامه افزود: تفکر انتقادی و نقادی در مقابل رسانه‌ها از جمله مباحث سواد رسانه‌ای محسوب می‌شود که می‌تواند در نهایت رسانه‌ها را ارزشیابی کند.

وی همچنین در ادامه با اعلام اینکه ابعاد مختلف سواد رسانه‌ای، حواس پنجگانه و فراتر از آن حس ششم انسان را درگیر کرده است، ادامه داد: رسانه‌ها امروز محصولاتی را ارائه می‌کنند که برخی از آنها می‌تواند عامل درآمدزایی باشد.

روشندل در ادامه با اعلام اینکه در 60 سال گذشته سواد رسانه‌ای توسط «مک‌لوهان» مطرح شده است، گفت: هم‌اکنون متأسفانه بحث سواد رسانه‌ای در کشور ما مغفول مانده و بر همین اساس لازم است از طریق آموزش‌های لازم نسبت به آگاهی‌بخشی در این امر اقدام شود.

این استاد علوم ارتباطات با بیان اینکه در حال حاضر بیشتر اطلاعات خانواده‌ها از طریق رسانه‌ها تأمین می‌شود، اضافه کرد: قرار گرفتن در چنین شرایطی بر ضرورت افزایش سواد رسانه‌ای می‌افزاید.

وی با اعلام اینکه سواد رسانه‌ای سطح شعور در جامعه را بالا برده و ساختارهای دموکراتیک را تعریف می‌کند، ادامه داد: استفاده از سواد رسانه‌ای استفاده از رسانه را لذتبخش می‌کند و کاربران را به افراد فعال و مشارکت‌جو تبدیل می‌کند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها