امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114490
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج علی اکبری، نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام و المسلمین محمد جواد حاج علی اکبری، نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان به مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید و هفته گرامیداشت دفاع مقدس با حضور و سخنرانی در جمع دانش آموزان مدرسه حضرت معصومه (س) شهرستان دماوند پیام آغازسال تحصیلی را برای دانش آموزان انجمن اسلامی تشریح کرد. در این پیام آمده است:
سال جدید تحصیلی و آغاز مهرماه سال 1393 را به همه عزیزان در اقصی نقاط میهن اسلامی و آینده سازان این مرز و بوم و اعضای عزیز و با صفای انجمن اسلامی دانش آموزان تبریک می‌گویم و از خدای منان و متعال تمنا می‌کنم این سال تحصیلی را برای همه دانش آموزان، معلمان و اعضای دانش‌آموزان انجمن اسلامی مبارک قرار دهد.
وی ادامه داد: هر تغییری که در مسیر زندگی پیش می آید فرصتی است برای اندیشیدن به گذشته و گرفتن تصمیم‌های جدی و قوی برای آینده و یکی از بهترین تغییرها، تغییر سال تحصیلی است که دانش‌آموزان از یک سال عبور کرده و به سال تحصیلی جدید می روند و برخی نیز وارد مقطع دیگری می‌شوند.
حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری یاد آورشد: این تغییرات فرصت بسیار خوبی است که از یک سو دانش‌آموزان به مسیر طی شده نگاه کنند و در این راه به موفقیت‌ها ،کامیابی‌ها و احیاناً شکست‌ها و کم توفیقی‌هایی که در این مسیر رخ داده است توجه بیشتری داشته باشند.
این نگاه باعث می‌شود که فرد این نقاط ضعف را ارزیابی کند و درصدد رفع آنها برآید و این سرمایه  بزرگی است که افراد می‌توانند با برنامه ریزی و با امید به پروردگار متعال به نقاط قوت خود افزوده و از نقاط ضعف خود بکاهند و بتواند آنها را برطرف کنند که این ارزیابی‌ها می‌تواند ارزیابی از وضعیت درسی و تحصیلی، موقعیت اجتماعی و رفتاری و .. باشد و در پایان می‌تواند به یک جمع بندی کامل و جامع دست یافت.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان افزود: اکنون ابتدای سال تحصیلی است و هر یک از دانش‌آموزان می‌توانند قرارهای جدیدی را با خدای متعال و اولیای الهی بگذارند و تصمیم‌های جدید و عهدهای تازه‌ای برای رفع اشکالات اخلاقی، رفتاری در سال تحصیلی جدید بگیرند.
وی ادامه داد: از دانش‌آموزان انجمن اسلامی توقع تصمیم‌های بزرگ و سازنده است و بزرگترین تصمیم می‌تواند رفع اشکالات و نواقص فردی باشد و بی شک در این مسیر نیاز به مطالعه و مشاوره است و می توانند از افراد دیگر کمک بگیرند.
حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری تصریح کرد: البته چند تصمیم بزرگ باید در این سال تحصیلی صورت بگیرد که سبب بالارفتن و اوج گرفتن در زمینه‌های معنوی شود؛ مثل نماز خواندن و در مرحله بعد بالابردن کیفیت نماز و تصمیم‌هایی در زمینه علمی و یا حتی مادی که دانش‌آموزان می‌توانند در این سال تحصیلی تصمیم بگیرند که به  افرادی که نیازمند هستند خدمت رسانی کنند.
وی اضافه کرد: اکنون که در ابتدای سال تحصیلی هستیم فرصت خوبی است برای اینکه با عزمی راسخ سال جدید را آغاز کنید و دانش‌آموزان انجمن اسلامی باید به جهت مسئولیت الهی و انقلابی که در این سال جدید بر عهده دارند توجه داشته باشند که میراث داران این مرز بوم هستند و میراثی که برای شما به یادگار مانده است عبارتند از مجاهدت، صلابت، عزت، امنیت، رشد و شکوفایی، استقلال، آزادی و ماحصل آن جمهوری اسلامی و حتی خود انجمن اسلامی ارثی است از شهیدان و خوبان که دست به دست به شما رسیده است.
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان خاطرنشان کرد: باید با قدرشناسی از این نعمت بزرگ، تلاش کنید تا در سال جاری تحصیلی قدم‌های بزرگی در زمینه‌های مختلف و فعالیت‌های انقلابی و علمی به امید و یاری پروردگار متعال بردارید و اگر به دنبال اقدامات بزرگ و انقلابی در مدرسه هستید، باید مقبول و محبوب باشید و برای اینکه در میان دیگر دانش‌آموزان پذیرفته شوید، باید از نظر اخلاقی و علمی ستاره باشید.
وی گفت: بی تردید باید جایگاه والا و شخصیت بانشاط و با طراوتی داشته باشید و در این فضا با داشتن این مشخصات می توانید دستاوردهای انقلابی و ایدئولوژی و مبانی انقلابی را معرفی کرده و می‌توانید با دشمنان مبارزه کرده و آسیب‌های اجتماعی و آفات را به دیگران گوشزد کنید.
حجت‌ الاسلام حاج علی اکبری خاطرنشان کرد: برای همه عزیزان آرزوی توفیق میکنم و امیدوارم در سال جدید با نیرو گرفتن از شهدا و امام(ره)  اقدامات بسیار خوبی صورت گیرد و خبرهای خوشی در این زمینه به گوش رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی برسد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها