امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۱:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114492
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عضویت تمامی فرهنگیان کشورمان در موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، همزمان با آغاز سال ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، عضویت تمامی فرهنگیان کشورمان در موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، همزمان با آغاز سال تحصیلی 1393، اتفاق مبارکی است که نوید بخش سالی پراز امید و نشاط برای معلمان گرانقدر این مرز و بوم است.

برخی از افراد و رسانه‌ اقدام به انتشار مطالب کذبی با عناوین اجبار به عضویت فرهنگیان در موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان کردند و برخی از افراد ناآگاهانه در دام آن افتادند.

از این رو مطالب زیر در جهت تنویر افکار عمومی و فرهنگیان عزیز منتشر می‌شود.

تصمیم مدبرانه وزارت آموزش و پرورش برای صدور بخشنامه عضویت تمامی فرهنگیان در صندوق ذخیره فرهنگیان، نشان از توجه ویژه این وزارتخانه به ارتقای وضعیت معیشتی معلمان دلسوز دارد؛ زیرا بکارگیری ظرفیت‌های متقابل صندوق ذخیره فرهنگیان و جامعه آموزش و پرورش کشور در جهت بهبود معیشت فرهنگیان، مستلزم بهره مندی تمام معلمان از خدمات و مزایای مورد نظر است.

با این حال، همان طور که در اساسنامه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان آمده است، عضویت فرهنگیان رسمی و پیمانی وزارت آموزش و پرورش در این موسسه اختیاری است و این موضوع نیز در بخشنامه صادر شده از سوی معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی این وزارتخانه به صراحت اعلام شده است.

دلایل متعددی باعث شد تا مدیران ارشد موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان، پیشنهاد عضویت تمامی فرهنگیان در این موسسه اقتصادی و رفاهی را مطرح کرده و تمامی معلمان را به جمع خانواده بزرگ صندوق ذخیره فرهنگیان دعوت کنند .

نخست اینکه این اقدام پس از یک کار کارشناسی و با در نظر گرفتن تمامی جوانب این امر به ویژه در ارتباط با جامعه هدف و  مجموعه وزارت آموزش و پرورش صورت گرفت.

از آنجایی که دولت محترم متعهد شده سهم خود را به طور کامل پرداخت کند و همچنین سود موسسه برای نخستین بار در تاریخ فعالیت آن از مرز 10 هزار میلیارد ریال عبور کرد، منافع قابل توجهی در انتظار فرهنگیان عزیز قرار گرفته که به عقیده وزیرآموزش و پرورش و مدیران ارشد موسسه، باید تمام فرهنگیان مشمول چنین منافعی شوند.

دوم اینکه از آنجایی که بخشی از برنامه‌های رفاهی وزارت آموزش و پرورش در دولت تدبیر و امید با در نظر گرفتن ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان طراحی شده، لذا عدم بهره مندی جمعیت 20 درصدی فرهنگیانی که هنوز به این موسسه نپیوسته بودند، عادلانه نبود.

بنابراین لازم بود تا تمامی فرهنگیان در جریان این اقدامات قرار گرفته تا در نهایت خودشان درباره عضویت و یا عدم عضویت خود در این موسسه تصمیم گیرند.

با توجه به این واقعیت، صدور بخشنامه عضویت تمامی فرهنگیان نه تنها یک اقدام مثبت و در راستای رفع تبعیض در جامعه فرهنگیان کشور است، بلکه به دلیل جابجایی نیروی انسانی در وزارت آموزش و پرورش و استخدام نیروهای جدید و بازنشسته شدن معلمان، لازم است این اقدام به صورت دوره ای انجام شود.

سوم اینکه با تغییر اساسنامه موسسه و تغییر رویکرد آن به سمت ارائه خدمات رفاهی حین خدمت، لازم بود تمامی فرهنگیان نسبت به این مسأله اطلاع پیدا کنند.

بهره‌مندی از مزایایی مانند طرح فرهنگ، کارت متوازن، خودرو لیزینگی، خدمات بیمه ای، بانکی، گردشگری و ... حق تمامی فرهنگیان  است و این امر فقط به واسطه عضویت تمامی معلمان امکان پذیر است.

چهارم اینکه اجرایی شدن امکان سپرده گذاری بازنشستگان در صندوق ذخیره فرهنگیان، مورد استقبال گسترده این عزیزان قرار گرفته است و آنها می‌توانند سپرده‌های خود را در یک موسسه امین سرمایه گذاری کنند تا علاوه به بهره مندی از مزایا و سود حاصل از سپرده گذاری، در ارتقای وضعیت معیشتی جامعه فرهنگیان سهمی داشته باشند.

 در نهایت، فارغ از میزان کارآمد بودن موسسه در طول دو دهه اخیر، میزان اعتماد فرهنگیان به این مجموعه و مدیران مختلف آن همواره بسیار زیاد بوده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار