امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۷:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11450
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۸
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان امروز (چهارشنبه) در حاشیه ...

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان امروز (چهارشنبه) در حاشیه برگزاری نشست بین‌المللی دوستان سوریه در جمع خبرنگاران گفت: نشست تهران در زمان بسیار مناسبی برگزار می‌شود و در حالی که طرف‌های ذیربط برای دسترسی به راهکار سیاسی در مورد سوریه تلاش می‌کنند، نشست تهران می‌تواند در این زمینه کمک‌ کننده باشد.

وی با بیان اینکه از کشورهای علاقمند به راهکار سیاسی برای حل بحران سوریه در این نشست دعوت شده، خاطرنشان کرد: مشورت‌های امروز می‌تواند به رسیدن به راهکار سیاسی برای حل بحران سوریه کمک کند و امیدواریم این مشورت‌ها در مباحث مطرح شده در نشست ژنو اثرگذار باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه ادامه داد: ‌مشورت‌ها در این نشست می‌تواند به هر ابتکار و نشستی که در عرصه بین‌الملل در رابطه با سوریه برگزار می‌شود، کمک کند.

عراقچی همچنین یادآور شد که در اجلاس امروز از دوست سوریه و معارضان دعوت به عمل نیامده و افزود: ترجیح دادیم که بدون حضور آنها این نشست برگزار شود تا کشورهای شرکت‌کننده در فضای مناسب دیدگاه‌های خود را مطرح کنند.

وی در عین حال گفت که نماینده‌ای از سفارت ترکیه در نشست امروز حضور دارد.

سخنگوی وزارت خارجه درباره حضور عمان در این نشست نیز اظهار داشت:‌ عمان دوست و برادر و همسایه نزدیک ماست و ما در موارد مختلف با یکدیگر همکاری داریم و دوستان عمانی تصمیم گرفتند که در این نشست حضور یابند.

عراقچی درباره دعوت از ایران برای حضور در نشست ژنو 2 نیز گفت: هنوز ترتیبات لازم در خصوص برگزاری این نشست به سرانجام نرسیده و اخبار نشانگر تشتت آرا بین گروه‌های معارض و اختلاف دیدگاه بین معارضان و حامیان آنهاست و هنوز تاریخ برگزاری این نشست مشخص نشده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد: اگر از ایران برای حضور در این نشست دعوت به عمل آید با دیدگاه مثبت بررسی و ارزیابی می‌کنیم.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار