امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۰۴:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114502
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 169
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پیشاور،جنگنده‌های ارتش پاکستان در عملیات امروز خود مواضع شبه‌نظامیان در ناحیه تیراه ازتوابع

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در پیشاور،جنگنده‌های ارتش پاکستان در عملیات امروز خود مواضع شبه‌نظامیان در ناحیه تیراه ازتوابع منطقه خیبر‌ایجنسی واقع در وزیرستان‌شمالی را هدف قرار دادند که بر اثر آن تا کنون بیش از 13 شبه‌نظامی کشته شده‌اند.

به گزارش ارتش ناحیه کوکی خیل از توابع منطقه خیبر ایجنسی نیز زیر آتش سنگین جنگنده‌های ارتش قرار دارد و تعداد زیادی از مخفی‌گاه‌های شبه نظامیان منهدم شده است.

طبق این گزارش عملیات ضرب عضب با موفقیت ادامه دارد و با توجه به حملات پی در پی جنگنده‌ها تلفات سنگینی به شبه‌نظامیان وارد خواهد شد.

به گزارش ارتش تا کنون در عملیات ضرب‌عضب بیش از 900 شبه نظامی خارجی کشته شده‌اند.

بر‌اساس این گزارش بعد از پاکسازی مناطق مهم وزیرستان شمالی به ویژه منطقه میر علی و میرانشاه ارتش عملیات خود را به مناطق دوردست وزیرستان شمالی که شبه‌نظامیان در آن مخفی شده بودند گسترش داده است.

به گزارش برخی رسانه‌ها عملیات امروز ارتش پاکستان پاسخ نظامیان به بمب گذاری طالبان در مسیر نیروهای نظامی در پیشاور است.

ارتش بعد از به نتیجه نرسیدن مذاکرات صلح بین دولت و طالبان در 15 ژوئن، عملیات در وزیرستان‌ شمالی را آغاز کرد. ظرف 3 ماه گذشته ارتش توانسته با کشتن بیش از هزار شبه‌نظامی در عملیات ضرب عضب 80 درصد وزیرستان‌ شمالی را پاکسازی و به پیشروی خود ادامه دهد

عاصم‌باجوه سخنگوی ارتش پاکستان نیز چند روز پیش اعلام کرد بر اثر عملیات ارتش طالبان تضعیف شده و توان عملیاتی خود را از دست داده‌اند.

http://urdu.dunyanews.tv/index.php/ur/Pakistan/238039

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها