امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۰:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114527
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
«حسن حسن» کارشناس امور نظامی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تاکید کرد که نمی‌توان گفت نبردهایی که ارتش سوریه ...

«حسن حسن» کارشناس امور نظامی سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق تاکید کرد که نمی‌توان گفت نبردهایی که ارتش سوریه هم اکنون دست به آنها می‌زنند، نبردهایی پراکنده و بدون برنامه‌ریزی شده هستند، بلکه نبردهایی شمرده می‌شوند که برای آنها توسط ستاد مشترک ارتش سوریه در چارچوب مبارزه با تروریسم برای آنها برنامه‌ریزی شده است.

*عملیات «عدرا البلد» حساب شده بود

حسن در این خصوص توضیح داد:‌ عملیات ارتش سوریه در منطقه «عدرا البلد» عملیاتی بسیار حساب شده است که پس از رصد و پیگیری روند جاری در این منطقه ریخته شده و اگر غیر از این بود، هیچ‌گاه به پیروزی و موفقیت در این عملیات دست نمی‌یافت.
این کارشناس امور نظامی سوری درباره حوادث جاری در کوی «الدخانیه» و «الزاهره القدیمه» دمشق گفت که سوریه با جنگ باز و تمام عیاری مواجه است و در چنین جنگی قرار نیست، همواره ارتش سوریه پیروز باشد، حوادث الدخانیه و الزاهره القدیمه را نمی‌توان بنابر آنچه رسانه‌های مغرض عنوان کرده‌اند، نفوذ دانست، بلکه شکافی بود که در میان نیروهای ارتش سوریه در این منطقه بوجود آمده بود و گروه‌های مسلح از آن استفاده کردند.

به گفته وی در نهایت این ارتش سوریه است که پیروز این میدان شمرده می‌شود و این اقدامات هیچ‌گاه بر عملیات نظامی ارتش در مناطق جوبر و عین ترما و غوطه شرقی تاثیر نخواهد گذاشت.

*پاکسازی ریف حماه زمینه‌ای برای عملیات‌ در ریف ادلب است

حسن در خصوص عملیات ارتش سوریه در ریف حماه نیز گفت: ارتش سوریه در این منطقه بر تاکتیک عملیات‌های سریع و کوبنده تکیه کرد که فروپاشی سریع صفوف گروه‌های تروریستی مسلح را در پی داشت و این نتیجه و رهاورد تمام عملیات‌هایی است که ارتش سوریه برای آن برنامه‌ریزی می‌کند و بالطبع ریف حماه از این قاعده مستثنا نیست و با پاکسازی این استان زمینه برای عملیات‌های ارتش سوریه در ریف ادلب هموار خواهد شد.

*مبارزه آمریکا با داعش ادعایی بیش نیست

حسن درباره اقدام آمریکا در هدف گرفتن مواضع داعش در سوریه گفت:‌ یکی از دلایل این اقدام آمریکا پیروزی‌های ارتش سوریه در محورهای مختلف است، در حالی‌که آمریکایی‌ها می‌خواهند سوریه در برابر اماها و اگرها قرار داشته باشد، به همین دلیل مبارزه آنها با داعش ادعایی بیش نیست که همه از آن مطلع و آگاه هستند.

وی درباره گروه‌های مسلح میانه‌رویی که اوباما از آنها نام برده و اعلام کرده از آنها حمایت مالی و نظامی به عمل می‌آورد، گفت: رئیس جمهور آمریکا در تناقض بسر می‌برد، چون پیشتر از همین گروه‌هایی که تحت عنوان گروه‌های مسلح میانه‌رو نام می‌برد، به عنوان گروه‌های فانتزی و مضحک یاد کرده بود و حال خود به حمایت از آنها بر می‌خیزد، واقعا چه معنایی دارد که اوباما بگوید، جنگ در سوریه تا 3 سال دیگر ادامه خواهد داشت؟

حسن تاکید کرد که این تنها ملت سوریه است که توان غلبه بر داعش را دارد و در این میان اگر طرف‌های بین‌المللی هستند که خواهان مبارزه واقعی با داعش می‌باشند، ما از آنها استقبال می‌کنیم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها