امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114530
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، پس از اینکه گروه‌های مسلح تروریستی از عملیات گسترده و غافلگیر کننده نیروهای ارتش سوریه ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دمشق، پس از اینکه گروه‌های مسلح تروریستی از عملیات گسترده و غافلگیر کننده نیروهای ارتش سوریه در شهرک «عدرا العمالیه» غافلگیر شدند، منابع میدانی سوری ساعتی پیش از تسلط کامل ارتش سوریه بر این شهرک و پاکسازی کامل آن از عناصر مسلح و گروه‌های تروریستی خبر دادند.

این منابع همچنین افزودند که دیگر یگان‌های ارتش سوریه نیز موفق شدند، در محور مجاور پیشروی چشمگیری را در شهرک «عدرا البلد» محقق کنند. اما نیروهای ارتش سوریه نام و نشانی از اهالی ربوده شده این دو شهرک توسط گروه‌های مسلح نیافتند.

منابع میدانی سوری در این خصوص تصریح کردند که به نظر می‌رسد، گروه‌های مسلح هنگام عقب نشینی و فرار از این دو شهرک افراد ربوده شده از اهالی این مناطق را نیز از طریق شبکه تونل‌های زیر زمینی ایجاد شده در عدر البلد یا دوما به مناطق دیگر انتقال داده‌اند.

شهرک عدر العمالیه در شرق دمشق دارای اهمیت استراتژیک بسیاری است، چراکه به منطقه غوطه شرقی و شهرک‌ها و شهرهای این منطقه مانند دوما، مسرابا، بیت سور، میدعه و البحاریه بسیار نزدیک است.

این شهرک همچنین به دلیل نزدیکی به منطقه الضمیر نیز از اهمیت بسیاری برخوردار است، چون فرودگاه نظامی الضمیر در این منطقه واقع شده است.

آزادسازی شهرک عدرا العمالیه و پیشروی در شهرک عدرا البلد به معنای دور زدن گروه‌های مسلح تروریستی از پشت در منطقه غوطه شرقی دمشق است، این درحالی است که به موازات آن دیگر یگان‌های ارتش سوریه نیز از مقابل و به طور خاص در محورهای عین ترما و جوبر در حال پیشروی هستند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها