امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۶:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114531
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه، طی یک ماه اخیر و برای سومین مرتبه، پرچم داعش در میادین مختلف شهر تاشکند ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه، طی یک ماه اخیر و برای سومین مرتبه، پرچم داعش در میادین مختلف شهر تاشکند برافراشته شد.

مامورین امنیتی شهر «تاشکند» روز چهارشنبه یک بمب را که بر روی آن پرچم «داعش »نصب شده بود را در یکی از مناطق شهر تاشکند خنثی کردند.

این بمب در منطقه «شانگهای توخورسک»در حومه شهر تاشکند و کنار بانک ملی ازبکستان قرار داشت.

این منبع خبری می‌افزاید، پس از اطلاع مامورین امنیتی تاشکند، تمام مسیرهای منتهی به این خیابان مسدود شد و در نهایت این بمب خنثی شد.

در 19 آگوست (25 مرداد) سال جاری نیز شماری از افراط گرایان در «یونس آباد» شهر تاشکند اقدام به برافراشتن پرچم داعش کردند و سپس از منطقه گریختند.

بر اساس این گزارش، تاکنون منابع رسمی و امنیتی ازبکستان در این‌باره اظهارنظری نکرده‌اند، اما برخی منابع از جستجوی گسترده نیروهای امنیتی برای پیداکردن مظنونان این حادثه خبر می‌دهند.

این اقدام افراط گرایان در حالی در شهر تاشکند صورت گرفت که رئیس جمهور ازبکستان در مراسم روز استقلال این کشور ضمن محکومیت شدید اقدامات و خشونت‌ گروه‌های افراط گرا در عراق، نسبت به نزدیک شدن به مرزهای این کشور توسط گروه‌های گروه‌های تندرو هشدار داد.

ملاقات وزرای امور خارجه قزاقستان و آمریکا

به نقل از مرکز مطبوعاتی وزارت امور خارجه قزاقستان، « ایرلان ادریس اف» وزیر امور خارجه قزاقستان و «جان کری» وزیر امور خارجه آمریکا، ضمن ملاقات در «نیویورک »درمورد مسائل مختلف با یکدیگر گفت و گو کردند.

به گفته این منبع، در این ملاقات، بر مسائل مربوط به انرژی، عدم گسترش سلاح‌های هسته‌ای، تقویت امنیت منطقه‌ای و جهانی تاکید شد.

وزرای امور خارجه دو کشور همچنین در مورد مسائل عمده سیاست بین المللی، از جمله اوضاع آسیای مرکزی، افغانستان، اوکراین و برنامه هسته‌ای ایران تبادل نظر کردند.

علاوه بر این، مسائل مربوط به گسترش پروژه‌های ارتباطی از جمله احیای جاده بزرگ ابریشم نیز مورد بحث و بررسی طرفین قرار گرفت.

هشدار سازمان پیمان امنیت جمعی در مورد افراط گرایی در آسیای مرکزی

«نیکلای باردیوژا»، دبیرکل پیمان امنیت جمعی ضمن تاکید مجدد بر توانمند سازی کشورهای منطقه، به منظور آمادگی مقابله با جریان‌های افراطی، گفت: پدیده داعش نشان داد بایستی بیش از گذشته نسبت به تحرکات برخی افراد و گروه‌ها هوشیار باشیم.

وی تاکید کرد: جریان افراط آماده استفاده از غفلت و راه اندازی جبهه‌ای علیه امنیت و تمامیت ارضی کشورهای آسیای مرکزی است.

تاشکند میزبان جشنواره فیلم‌های آمریکایی

هفتمین جشنواره سالانه فیلم‌های آمریکایی با همکاری سفارت آمریکا در تاشکند و آژانسی ملی «ازبک کینا» برگزار می‌شود.

قرار است، این فیلم‌ها در کاخ سینمایی «علیشیر نوایی» از 26 الی 28 سپتامبر سال جاری اکران شود.

با توجه به گزارش دفتر مطبوعاتی سفارت آمریکا در تاشکند، موضوع جشنواره فیلم‌های امسال «بزرگ شدن در آمریکا» می‌باشد.

موضوع و محتوای فیلم‌هایی که نمایش داده خواهد شد، داستان‌های مختلف بزرگ شدن در آمریکا و دستیابی به آرزوهای آمریکایی است که در آن  ارزش‌های آمریکایی، سنت‌ها و آداب و رسوم آنها را برای مخاطب به تصویر می‌کشد.

تمام این فیلم‌ها به زبان انگلیسی و با زیرنویس روسی نمایش داده می‌شوند.

انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار