امروز : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 27
۱۳:۲۵
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114533
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری شینهوا، آمریکا روز چهارشنبه نام 18 فرد و سه مجموعه خارجی را به عنوان ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری شینهوا، آمریکا روز چهارشنبه نام 18 فرد و سه مجموعه خارجی را به عنوان حامیان تروریسم در لیست تحریم‌های خود قرار داد.

بر اساس این تحریم‌ها، که ساعتی پس از تصویب قطعنامه مبارزه با تروریسم در شورای امنیت سازمان ملل اعلام شد، همه دارایی این افراد و شرکت‌ها در آمریکا ضبط شده و هرگونه مراوده مالی با آن‌ها ممنوع شده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا می‌گوید افرادی که نام آن‌ها در لیست منتشر شده آمده، هریک با گروه‌های تروریستی نظیر القاعده و وابستگان به آن، داعش و جبهه‌النصره ارتباط داشته‌اند و تلاش می‌کرده‌اند تا «کمک‌های مالی و تجهیزاتی و همچنین جنگجویان خارجی را به سوریه و دیگر نقاط ارسال کنند.»

اغلب افرادی که نام آن‌ها در این لیست آمده، اتباع کشورهای خاورمیانه و اروپا نظیر عربستان، کویت، اردن، ترکیه، فرانسه، کوزوو، بوسنی و گرجستان هستند. همچنین گروه غیردولتی موسوم به جامعه هلال احمر اندونزی، گروه چچنی «جیش المجاهدین و الانصار» مستقر در سوریه و گروه مراکشی «حرکه الشام» که در سوریه فعال است، سه مجموعه‌ای هستند که نام آن‌ها در لیست تحریم‌های آمریکا قرار گرفته است.

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز چهارشنبه برای ششمین بار در تاریخ در سطح سران تشکیل جلسه داد. در این نشست که به ریاست «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا برگزار شد، قطعنامه مبارزه با یارگیری گروه‌های تروریستی از میان اتباع خارجی، به اتفاق آرا به تصویب رسید. این قطعنامه تمامی کشورها را ملزم می‌کند تا با تصویب قوانینی، پیوستن اتباعشان به گروه‌های تروریستی یا تلاش برای استفاده از خاکشان جهت انتقال تروریست‌ها را جزو جرایم سنگین قرار دهند.

این قطعنامه تحت فصل هفتم منشور سازمان ملل تصویب شده که به بدین معناست که برای اجرای آن می‌توان از تحریم‌های اقتصادی یا قوای نظامی نیز بهره برد.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار