امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11455
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۸
تعداد بازدید: 233
به گزارش فارس، پایگاه خبری الحدث با اشاره به تحولات و ناآرامی‌های منطقه طرابلس لبنان؛ از جمله حمله عناصر مسلح به ارتش و کشته شدن سه نفر از عناصر ارتش ...

به گزارش فارس، پایگاه خبری الحدث با اشاره به تحولات و ناآرامی‌های منطقه طرابلس لبنان؛ از جمله حمله عناصر مسلح به ارتش و کشته شدن سه نفر از عناصر ارتش در این حملات به جزئیات این حمله اشاره کرده است. بر اساس این گزارش اهالی منطقه اعلام کردند که این حمله در ساعت 3 و سی دقیقه بامداد روی داده است.

بر اساس اطلاعات موجود، عناصری از ارتش آزاد سوریه از خاک این کشور وارد منطقه جرود در عرسال شده‌اند. این همان منطقه‌ای است که ارتش در آن ایست و بازرسی ایجاد کرده و اقدام به تفتیش خودروهای هامر سیاه رنگ می‌کرد، در جریان درگیری که میان عناصر ارتش آزاد و ارتش لبنان در گرفت، این سه نفر کشته شدند.

محافل مطبوعاتی لبنان در مورد انگیزه‌ها و عوامل این اقدام می‌نویسند که تروریست‌های سوری، ارتش لبنان را به بازداشت یک فرد زخمی از عناصر وابسته به خود متهم می‌کنند، این فرد برای مداوا به صورت غیر قانونی وارد اراضی لبنان شده بود و به نظر می‌رسد اقدام ارتش آزاد در واقع انتقام جویی در مقابل این اقدام ارتش بوده است.

در همین راستا رفعت عید معاون سیاسی حزب عربی دموکرتیک در لبنان نیز جزئیات دیگری از این اقدامات و عوامل پشت پرده تحولات موجود در طرابلس را تشریح کرده است. وی در این رابطه با مرتبط دانستن حوادث القصیر با اتفاقات طرابلس معتقد است که شبکه مبارز در طرابلس شامل برخی عناصر سوری است که مهم ترین آنها عبارتند از: سرهنگ دوم تیسیر سهیل درویش، سرگرد خالد احمد المصری،  سروان محمد احمد الریس، سرهنگ ستاد محمد الجبار، سرهنگ مالک الکردی، خالد احمد الناظر بازرگان سوری، ستوان یکم محمد حسین احمد، هیثم خضر الطویل، علی خضر هلون، از جمله سوری‌های حاضر در این درگیری‌ها هستند. یک سرهنگ دوم قطری به نام محمد احمد الجاسم نیز در این درگیری‌ها حضور فعال دارد.

وی می‌افزاید که درگیری‌ها از روز یکشنبه آغاز شد، همان روزی که ارتش سوریه نیز وارد شهر القصیر شد، برای این درگیری‌ها افرادی از خارج طرابلس از جمله مناطق عکار و الضنیه و المنیه وارد این شهر شدند.

عید که برای تشریح اطلاعات خود کنفرانسی مطبوعاتی ترتیب داده بود، ادامه داد: در صورتی که به مسایل با جدیت تمام رسیدگی نشود، ما به سوی اوضاع بدتری در حرکت هستیم، در این وضع ناآرامی‌ها منحصر به طرابلس نخواهد بود و مناطق درزی نشین و شیعی و مسیحی را نیز شامل خواهد شد. وی میشل سلیمان رئیس جمهور لبنان را مسئول اتفاقات کنونی در لبنان دانست.

این مقام لبنانی حمله موشکی به بیروت را نیز بخشی از این جنگ واحد خواند و گفت که این موشک‌ها شباهت زیادی به موشک‌هایی داشت که از منطقه الزاهریه به سمت جبل محسن شلیک شد.

وی با انتقاد از دستگاه‌های امنیتی لبنان گفت که آنها به نقش خود در ایجاد امنیت در کشور عمل نمی‌کنند، چرا که در لبنان انواع دستگاه‌های اطلاعاتی موجود است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار