امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۰۹:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 11458
تاریخ انتشار: ۸ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۲۱:۱۸
تعداد بازدید: 126
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از استان سمنان، سردار محمدرضا نقدی ظهر امروز در جلسه کارگروه مهندسی کشاورزی بسیج با حضور رئیس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از استان سمنان، سردار محمدرضا نقدی ظهر امروز در جلسه کارگروه مهندسی کشاورزی بسیج با حضور رئیس سازمان بسیج مهندسین کشاورزی کشور، فرمانده سپاه قائم آل محمد(عج) استان سمنان، مدیران اجرایی و اعضای کارگروه بسیج مهندسین کشاورزی استان سمنان، فرماندهان حوزه‌ها و پایگاه‌های مقاومت بسیج روستایی و عشایری که در سالن جهادکشاورزی سمنان برگزار شد، اظهار داشت: سال گذشته توسط امام خامنه‌ای به عنوان سال حمایت از کار و سرمایه ایرانی نامگذاری شده بود و بسیج در این راستا، اقدامات چشمگیری انجام داد.

وی تصریح کرد: سازمان بسیج امسال نیز برنامه‌های قوی و مدونی را در 12 محور برنامه‌ریزی کرده است. 

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه شناسایی ظرفیت‌های پنهان در کشور فرمول رسیدن به اقتصاد مقاومتی است، افزود: چرا باید عظمت و عزتمان را بفروشیم تا اقتصاد را پویا کنیم.

نقدی اضافه کرد: به تعبیری دیگر باید گفت که اقتصاد کشور را با فروختن عزت، تنبلی و سستی آباد کردن هنر نیست و باید بدانیم که مبارزه ادامه دارد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه خلق حماسه در اقتصاد امکان‌پذیر است، افزود: فاصله بین کشاورزان نمونه و سایر کشاورزان فاحش است و این اختلاف نیز علتی جز توجه به دانش و علم ندارد.

نقدی بیان کرد: برای نمونه، متوسط تولید انار در کشور 15 تن ولی در سمنان 21 تن در هکتار است؛ در حالی که کشاورز نمونه در ساوه 120 تن در هکتار تولید دارد.

وی ادامه داد: موارد دیگری نیز از این قبیل بسیار است؛ برای مثال در تولید گردو و پسته سمنان دو هزار و 970 تن متوسط برداشت دارد و کشاورز نمونه در خراسان‌شمالی 15.5 تن یعنی پنج برابر کشاورز دامغانی تولید دارد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین اضافه کرد: تولید سیب در سمنان 24 تن در هکتار است اما متوسط کشوری 14.5 تن در هکتار بوده؛ در حالی که کشاورز نمونه در مراغه 172 تن در هکتار یعنی 12 برابر متوسط کشوری تولید دارد.

نقدی اظهار داشت: فاصله بین کشاورز نمونه و سایر کشاورزان را باید کاهش داد و این امر با برنامه‌ریزی و انتقال علم و دانش میسر خواهد شد.

وی گفت: همه اقتصاددانان کشور اعتقادشان بر این است که حل اقتصاد ایران در گرو استقلال از فروش نفت خام است؛ بنابراین باید با توجه به منابع غنی موجود در کشور، وابستگی ما نسبت به این امر کاهش یابد و ظرفیت‌های بی‌شمار پنهان در کشور را فعال کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با ابراز خرسندی از پیشگامی استان سمنان در اجرای طرح همگام با کشاورز با هدف فراهم کردن شرایط استفاده بهینه از ظرفیت‌های مغفول مانده در بخش کشاورزی عنوان کرد: این اقدام مجموعه سپاه و بسیج و جهادکشاورزی یکی از مصادیق حماسه اقتصادی است.

نقدی با اشاره به اهمیت انتخاب فرد اصلح گفت: فرد اصلح باید فردی مطیع ولایت، مقاوم در مقابل استکبار، سازش‌ناپذیر، معتقد به اقتصاد مقاومتی،‌ مهذب و پاک، دور از اشرافی‌گری، جهادگر، پرکار، مدیر، مدبر، با حکمت، به دور از حاشیه‌پردازی و تضمین‌کننده عزت ملت باشد.

بر اساس این گزارش، در پایان این مراسم، تفاهم‌نامه همکاری بسیج و جهادکشاورزی استان سمنان منعقد شد و همچنین از مهندسان بسیجی شامل سیدمجید موسوی، حسین عزالدین، علی مؤمن، احسان عباس‏پور، حسین پناهی، منصور قدرتی، خدابخش عرب و مجید جندقیان تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/2249/ر40/ث3001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها