امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۹:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114594
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 19
امیر محبیان، کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به شرایط فعلی منطقه و ضرورت‌های ...

امیر محبیان، کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به شرایط فعلی منطقه و ضرورت‌های شکل‌گیری ائتلاف جهانی به سرپرستی ایران علیه گروه تروریستی داعش، اظهار داشت: برخورد با تروریسمی که از ظرفیت‌های ایدئولوژیک استفاده می‌کند بسیار پیچیده، چند وجهی و زمان بر است.

*نمایش عمومی آمریکا برای پاک کردن اشتباهات

محبیان اضافه کرد: آنچه که آمریکا اکنون انجام می‌دهد نمایشی عمومی برای پاک کردن بخشی از اشتباهاتش در راه‌اندازی پروژه‌های از کنترل خارج شده چون داعش است.

وی با طرح این موضوع که اوباما و متحدان عربش خوب می‌دانند که کلید کنترل داعش در خانه متحدان منطقه‌ای آمریکا قرار دارد، ابراز داشت:  فعلا عربستان و قطر با اعلام عضویت در ائتلاف ضد داعش از بازی ظاهرا کنار کشیده‌اند ولی ترکیه فعلا مقاومت می‌کند و قصد دارد از ظرفیت تروریست‌های داعش برای آینده استفاده کند.این بازی دارای ماهیتی است که حضور ما در آن قطعا به ضرر ایران خواهد بود، ایران پروژه خاص خود را دارد و نمایشی هم در کار نیست.

*مشکل آمریکایی‌ها با عواقب تضعیف داعش

مدیرعامل خبرگزاری آریا با ذکر این نکته که فعلا شرایط نشان می‌دهد که نتیجه بازی آمریکا در نهایت در سبد ایران قرار خواهد گرفت، توضیح داد: حمله هوایی فقط نقش تضعیف‌کننده داشته و بُرد با نیروی زمینی خواهد بود، مشکل آمریکایی‌ها فعلا این است که با تضعیف داعش در سوریه چه باید کرد که دولت سوریه پیروز میدان نباشد و در عراق، متحدان ایران در زمین نتیجه را از آن خود نکنند!

محبیان در پایان تصریح کرد: در این میان سیاست فعلی ایران عاقلانه است و بازی خود را به پیش می‌برد که نفع مردم عراق و سوریه و نابودی ظرفیت‌های افراطی‌گری و تروریسم محصول آن خواهد بود؛ گشودن میدان‌های رقابتی جدید و پر هزینه با احتمال وقوع کم، کار خردمندانه‌ای نیست و ضرورتی ندارد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها