امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۵:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114595
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 110
محمد جامه بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره سلامت ارکان قوه‌قضاییه گفت: بر هیچ کس پوشیده نیست که دستگاه قضا ...

محمد جامه بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; درباره سلامت ارکان قوه‌قضاییه گفت: بر هیچ کس پوشیده نیست که دستگاه قضا چشم عدالت هر کشوری است و طبیعتا اگر این دستگاه ناسالم باشد بقیه دستگاه‌ها هم ناسالم است.

وی افزود: سیستم دستگاه قضا در درجه اول چند وظیفه دارد که یکی از آنها وظیفه تربیت قاضی متخصص است یعنی اگر قاضی سالم باشد ولی عالم به قضا نباشد دوباره ناعدالتی حاکم می‌شود و ثمره ندارد.

این حقوقدان اظهار داشت: قاضی باید بعد از عالم بودن سالم باشد و از لحاظ مادی هم باید تامین باشد تا چشمش به مال حرام و فساد نباشد.

جامه بزرگ بیان داشت: البته کارکنان اداری قوه‌قضاییه هم نقش بسزایی دارند. به عنوان مثال امکان دارد قاضی به سرعت رای را صادر کند ولی در قسمت اداری ماه‌ها این پرونده بماند و در نتیجه کار قاضی عقیم می‌ماند.

این وکیل دادگستری درباره نظارت بر ارکان قوه‌قضاییه تصریح کرد: از حیث نظارت دستگاه‌های نظارتی از طریق سیستم نامحسوس و ناپیدا و طرح پرونده‌های واهی برای ارزیابی عملکرد سلامت قاضی و سیستم اداری می‌توانند اقدام کنند. همچنین ارزیابی آرای قاضی توسط متخصصین می‌تواند در زمینه نظارت بسیار موثر باشد.

وی در خاتمه گفت: هم‌اکنون نظارت تقریبا خوبی از طریق سازمان‌های نظارتی قوه قضاییه صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها