امروز : دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 21
۲۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114597
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۰۲
تعداد بازدید: 11
مهدی دواتگری، نماینده مردم مراغه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد ائتلاف غرب علیه داعش ...

مهدی دواتگری، نماینده مردم مراغه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در مورد ائتلاف غرب علیه داعش گفت: نکته جالب در این ماجرا ائتلاف حامیان اصلی داعش علیه این گروهک است.

وی با تشبیه ائتلاف علیه داعش به ائتلاف علیه طالبان که آن را نیز خود غربی‌ها حمایت و تربیت کرده بودند تصریح کرد: این حمایت‌ها همه برای مقابله با اسلام ناب صورت گیرد.

دواتگری با اشاره به اینکه هیچ حرکت جدی علیه داعش صورت نگرفته بود گفت: داعش وقتی در سوریه تحمل شکست شد به عراق حمله‌ور شد و قصدشان این بود که پس از تصرف فلوجه بغداد را هم تصرف کند و در حقیقت بنای حرکت به سمت مناطق سنی‌نشین را نداشته است.

وی با تأکید بر لزوم فراموش نشدن نقش مستشاری جمهوری اسلامی ایران در متوقف کردن داعش افزود: داعش فهمید که توان ورود به بغداد را ندارد؛ آنها می‌خواستند پس از تصرف بغداد به مناطق شیعه نشین حرکت کنند اما پس از شکست در اشغال بغداد به سمت مناطق سنی و کردنشین رفتند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: داعش ماهیت واقعی خود را با جنایاتی که در این مناطق انجام داد آشکار کرد و نیروهای مردمی با حمایت و راهنمایی ایران جلوی این گروه را گرفتند.

وی تحرکات آمریکا علیه تروریست را تاکتیکی برشمرد و یادآور شد: اکنون که داعش در باتلاق افتاده است آمریکا و متحدانش برای خروج از این بحران می خواهند ترتیب تهاجم به داعش را بدهند.

دواتگری با یادآوری سکوت کشورها و مجامع غربی در برابر تهاجم عراق به کشورمان و واکنش فوری به تجاوز عراق به کویت اظهار کرد: غربی‌ها در بحث حقوق بشر و تامین صلح گزینشی عمل می کنند و ائتلافشان علیه داعش یک پولیتیک سیاسی است تا موفقیت جمهوری اسلامی ایران در زمینه متوقف کردن داعش را به نام خود ثبت کنند.

وی اضافه کرد: قطعاً آمریکا نمی‌خواهد داعش از بین برود و فقط می‌خواهد تحت کنترل باشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار