امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 27
۱۴:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114603
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۱۰
تعداد بازدید: 180
نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) در سخنانی به مناسبت هفته دفاع مقدس گقت: انسجام و وحدت ملی از عوامل پیروزی ما در دفاع مقدس بود و هرکس ...

نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) در سخنانی به مناسبت هفته دفاع مقدس گقت: انسجام و وحدت ملی از عوامل پیروزی ما در دفاع مقدس بود و هرکس دست به تفرقه بزند دشمن انقلاب و دفاع مقدس است چرا که همه باید زیرچتر امام و رهبر جامعه باشند.

به گزارش پیروان موعود به نقل از بسیج پرس؛ حجت الاسلام گواهی نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) با بیان اینکه  اجزای زندگی اهل بیت (ع) عموماً سخت بوده است عنوان کرد: هیچ کدام از معصومین (ع) زندگی راحتی نداشتند و در اوج سختی زندگی می کردند چرا که دشمنان در درون این امت وجود داشتند. از زمان پیغمبر تا اصحاب پیغمبر همه شان به نحوی شمشیر زهرآلود را به سمت پیغمبر (ص) کشیدند و همچنین بعد از پیغمبر (ص)، امیرالمومنین (ع) را خانه نشین کردند و حادثه تلخ فاطمه زهرا (س) و مهجوریت حق واقعی این بانوی با فضیلت و امام حسن (ع) مجبور به صلح و امام حسین (ع) مجبور به جنگ شد. این ها نشان دهنده مظلومیت اهل بیت (ع) است.

وی با اشاره به حدیثی از امام جواد (ع) مبنی براینکه " توکل بر خداوند بهانه هر چیز گران بهایی است و نردبانی برای رشد و تعالی است " افزود: ما توکلمان در زندگی کم است و هرکسی که توکل داشته باشد وائمه را به عنوان وسیله بداند خداوند هر چه که او در دنیا بخواهد به او می دهد.

گواهی با اشاره به اینکه براندازی نظام و اشتباه در محاسبات جنگ از دلایل جنگ تحمیلی عراق علیه ایران بود افزود: نادیده گرفتن نقش معنویت در دفاع مقدس، ارزیابی غلط از میزان علاقه مندی مردم به نظام، به حساب نیاوردن توان رزمی دفاعی ایران و عدم شناخت از فلسفه جهاد و شهادت از دیگر دلایل جنگ تحمیلی عراق علیه ایران بود.

نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت محمد رسول الله(ص) در رابطه با عوامل پیروزی ایران در دفاع مقدس گفت: رهبری بی بدیل امام خمینی که در نوع خودش بی نظیر بود و حضور گسترده زنان در جبهه، تاثیر قیام امام حسین (ع) و دعا و راز ونیاز شبانه رزمندگان، اطاعت پذیری رزمندگان نسبت به فرمانده هانشان وهمچنین انسجام و وحدت ملی  که امروز گم شده ما است عوامل پیروزی ما در دفاع مقدس بود. هرکس دست به تفرقه بزند دشمن انقلاب و دفاع مقدس است چرا که همه باید زیرچتر امام و رهبر جامعه باشند.

حجت الاسلام گواهی گفت: شکست وکاهش قدرت شرق و غرب و انزوای بیشتر سران جنایت کار برخی از کشورهای اسلامی در منطقه  و همچنین الگوگیری کشورهای اسلامی از دفاع مقدس که شما امروز در منطقه شاهد آن هستید از پیامدهای 8سال دفاع مقدس محسوب می شود.

 

نماینده ولی فقیه در سپاه حضرت محمدرسول الله (ص) در رابطه با میراث های فرهنگی که از دفاع مقدس باقی مانده است گفت: فرهنگ پایداری و استقامت در راه خدا، روحیه سخت کوشی و نترسیدن از دشمن وهمچنین فرهنگ جهاد وایثارگری و حفظ روحیه شهادت طلبی از میراث فرهنگی است که از دفاع مقدس در کشور ما باقی مانده است.

برچسب ها:
آخرین اخبار