امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۵:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114610
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۰۶
تعداد بازدید: 102
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه و طرف مذاکره کننده روسی در مذاکرات

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه و طرف مذاکره کننده روسی در مذاکرات هسته‌ای در نیویورک چهارشنبه‌شب (شب گذشته) در جمع خبرنگاران اعلام کرد که نمایندگان گروه میانجی گران «1+5» و ایران هنوز در خصصو هیچیک از مسائل مهم مربوط به توافقنامه نهایی مذاکرات به توافق نرسیده‌اند.

ریابکوف با تاکید بر اینکه زمان آن رسیده که این مسائل حل و فصل شود، یادآور شد که با توجه به این واقعیت در شرایط کنونی دلیلی برای برگزاری نشست در سطح وزرای امور خارجه طرفین وجود ندارد.

وی افزود: «نشست وزرای خارجه بستگی به آن دارد که چارچوب کلی تصمیمات در خصوص مسائل مهم مندرج در سند نهایی مورد توافق قرار گرفته باشد که متاسفانه چنین چیزی هنوز رخ نداده است».

ریابکوف که ریاست هیئت نمایندگی روسیه در مذاکرات بین نمایندگان ایران و گروه 1+5  را برعهده دارد، پیش از این گفته بود که مشکل ترین مسائل مورد اختلاف طرفین موضوع فعالیت راکتور هسته‌ای اراک و سطح غنی سازی اورانیوم در ایران است که تا مشخص نشدن وضعیت آنها، امکان امضای توافقنامه جامع نهایی وجود نخواهد داشت.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار