امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۰۹:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114628
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۴۴
تعداد بازدید: 114
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ پال پیلار، محقق برجسته مرکز مطالعات امنیتی دانشگاه جرج واشنگتن و موسسه بروکینگز آمریکا درباره کتاب ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ پال پیلار، محقق برجسته مرکز مطالعات امنیتی دانشگاه جرج واشنگتن و موسسه بروکینگز آمریکا درباره کتاب «بحران ساختگی»‌ گفته است:

«این کتاب به شکل قابل تحسینی برنامه‌ هسته‌ای ایران را به طور کامل مورد ارزیابی دقیق قرار داده است. کتاب بحران ساختگی نشان می‌دهد که سیاستمداران آمریکایی، اسرائیلی، دیپلمات‌های بین‌المللی و رسانه‌ها برداشتشان از این برنامه چگونه است، چگونه آن را ترسیم می‌کنند، چگونه با آن رفتار می‌کنند، چگونه از آن سوءاستفاده می‌کنند و چگونه به آن پاسخ می‌دهند.

یکی از مهم‌ترین کارهایی که کتاب انجام می‌دهد این است که تاریخچه مربوط به فهم یا کج‌فهمی از برنامه‌هسته‌ای ایران را نشان می‌دهد و همه مواردی که باعث شکل‌گیری عقلانیت کنونی درباره احتمال وجود برنامه‌ تسلیحات هسته‌ای ایران شده را مورد بررسی قرار می‌دهد. همچنین کتاب پورتر پیشینه مناسبی برای فهم مسائل کنونی مربوط به برنامه هسته‌ای ایران در اختیار ما قرار می‌‌دهد. به عنوان مثال، فصل اول کتاب توضیح می‌دهد که چگونه عزم آمریکا از دهه 1980 برای عدم همکاری با هرگونه فعالیت هسته‌ای صلح‌آمیز توسط ایران باعث شد که مقامات این کشور به دنبال برنامه‌های جاه‌طلبانه از جمله غنی‌سازی اورانیوم باشند.

کارکرد دیگر کتاب، که از عنوان آن نیز مشخص است، زیرسوال بردن عقلانیت رایج در زمینه حرکت ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای است. پورتر تقریباً هر چیزی که برای بررسی و ارزیابی این اعتقاد شایع و البته اشتباه لازم است بررسی می‌کند. بررسی‌ها و مطالعات او درباره مستندات و مدارک ارائه شده خیلی جزئی و دقیق است. این باعث شده که کتاب بسیار به مسائل جزئی بپردازد اما این جزئیات بسیار قانع‌کننده هستند.»

گفتنی است کتاب «بحران ساختگی» در 430 صفحه و قطع وزیری به چاپ رسیده و قیمت آن نیز 18500 تومان است. این کتاب روز شنبه 5 مهرماه با حضور جمعی از شخصیت های داخلی و خارجی رونمایی خواهد شد. 

شماره تلفن 88911669 پاسخگوی سفارشات مربوط به کتب انتشارات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; است.

 

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار