امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۱:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114632
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۰۷
تعداد بازدید: 23
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری سی.بی.اس نیوز پلیس مبارزه با تروریسم لندن 9 نفر را به اتهام عضویت در ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه خبری سی.بی.اس نیوز پلیس مبارزه با تروریسم لندن 9 نفر را به اتهام عضویت در گروه‌های تروریستی دستگیر کرد.

این افراد که بین 22 تا 51سال سن دارند روز پنج‌شنبه (امروز) بازداشت شدند. بنا بر گزارش سی.بی.اس پلیس در ادامه تحقیقات خود به بازرسی از برخی از منازل مسکونی و مراکز تجاری نیز پرداخته است.

پلیس در بیانیه‌ای اعلام کرده است که جستجوهای صورت گرفته و بازداشت‌های انجام شده جزئی از برنامه بیش از آن که مربوط به یک خطر امنیتی فوری باشد، مربوط به بازرسی‌های مداوم در خصوص تروریسم و افزاط‌گرایی بوده است.

یکی از افراد دستگیر شده «آنجم چوداری» موسس گروه سلفی «اسلام برای انگلستان» است. وی طی چهار سال گذشته تظاهرات‌های مختلفی علیه اقدامات نظامی غربی در خاورمیانه ترتیب داده است.

چوداری پیش از این از حملات 11 سپتامبر حمایت کرده بود. وی پیش از نین نیز مورد محاکمه قرار گرفته است.

با گسترش قدرت گروه‌های تروریستی از جمله گروه داعش و تمایل بسیاری از اتباع اروپایی به پیوستن به این گروه‌ها، این کشورها جلوگیری از روند مذکور را در دستور کار خود قرار داده‌اند. در همین راستا جلسه شورای امنیت سازمان ملل نیز به اتفاق ارا قطعنامه‌ای با هدف جلوگیری از پیوستن جنگجویان خارجی به گروه‌های تروریستی فعال در سوریه و عراق تصویب کرد.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها