امروز : دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۲۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114655
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۲۸
تعداد بازدید: 12
محمود عباس‌زاده مشکینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به جنایات داعش در سطح منطقه و ائتلاف حامیان آن علیه ...

محمود عباس‌زاده مشکینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به جنایات داعش در سطح منطقه و ائتلاف حامیان آن علیه این گروه گفت: با توجه به قدرت ایران در سطح منطقه و عمق نفوذ استراتژیک ایران طبیعی است که اگر بناست تا ائتلافی بر علیه داعش در منطقه تشکیل شود باید با محوریت جمهوری اسلامی ایران باشد.

وی افزود: داعش محصول آزمایشگاه دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا است که از نظر ایدئولوژیکی توسط کشورهای منطقه تغذیه می‌شود و حمایت‌های گسترده‌ای در زمینه مسائل اقتصادی، اطلاعاتی و امنیتی از این گروه صورت می‌گیرد.

این کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: هدف گروه تروریستی داعش درگیری با کشورهای جبهه مقاومت است و می‌خواهد تا همواره با اقدامات خود بهانه و زمینه حضور آمریکا در منطقه را فراهم کند.

عباس‌زاده مشکینی خاطرنشان کرد: ائتلاف آمریکا بر علیه داعش ائتلاف ضعیفی است چراکه تنها دوستان آمریکا در منطقه در این ائتلاف شرکت کرده‌اند و حتی کشورهای اروپایی در این باره به آمریکا طعنه زدند که بخشی از آن هم خبری شد.

وی افزود: ائتلاف آمریکا علیه داعش یک ائتلاف سیاسی است و اعضای این ائتلاف در صدد هستند تا در واقع داعش را پیرایش کنند و از تأمین منافع آمریکا توسط این گروه اطمینان حاصل کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی در پایان گفت: موضوع داعش اولین اقدام آمریکا در منطقه نیست و ما مواردی همچون طالبان و القاعده را فراموش نکرده‌ایم و امروز هم بدنه طالبان همراه و تأمین‌کننده منافع آنان در منطقه است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها