امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۶:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114679
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 69
حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا قاسمی‌نیا، معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش در خصوص وضعیت باسوادی در ...

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا قاسمی‌نیا، معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش در خصوص وضعیت باسوادی در استان قم اظهار داشت: اولویت برنامه پنجم توسعه، با سوادی گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال است و قبل از پیروزی از انقلاب اسلامی در استان قم در این گروه سنی 54 درصد باسواد بودند؛ اما در حال حاضر این میزان به 94 درصد رسیده است.

وی ادامه داد: بعد از سال‌ها شورای عالی پشتیبانی سوادآموزی کشور با ریاست معاون اول رئیس جمهور تشکیل شد و مصوبات خوبی داشت؛ اما باید سریع‌تر این مصوبات به شیوه‌نامه و قانون تبدیل شود و به استان‌ها ابلاغ شود.

حجت‌الاسلام و المسلمین قاسمی‌نیا افزود: مصوبه 595 شورای عالی انقلاب فرهنگی را نیز داریم که در سال 85 مصوب شده است و در آن مواد خوبی تصویب شده است که اگر این‌ها عملیاتی شود، شاهد رشد چشمگیری تا پایان برنامه پنجم خواهیم شد.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم با اشاره به برنامه‌های سواد آموزی یادآور شد: اولیا بیسواد دانش‌آموزان را در دو مرحله شناسایی کرده‌ایم و میزان سواد آنها تعیین وضعیت شده است و قصد داریم اولیا دانش‌آموزان را با کمک مدیران مدارس دعوت کرده و در کلاس‌های نهضت سواد آموزی شرکت دهیم.

وی گفت: استان قم در نیمه اول سال جاری از جهت درصد عملکرد، طبق اعلام سازمان نهضت سواد آموزی رتبه اول را در سطح کشور از جهت عملکرد نسبت به جذب سوادآموز داشته است.

حجت‌الاسلام و المسلمین قاسمی نیا خاطر نشان کرد: با سواد کردن کودکان کار، بی‌سرپرست و بد سرپرست و معلولین جسمی، حرکتی 20 تا 10 سال از برنامه‌های اصلی است که اینها شناسایی شده‌اند و با آغاز سال تحصیلی جدید در کلاس‌های سوادآموزی شرکت می‌کنند.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان قم بیان کرد: عده‌ای از دانش‌آموزان در سن مدرسه قرار دارند و 9 تا 6 سال هستند که واجب التعلیم بوده و باید جذب مدرسه شوند و یکی از رازهای موفقیت سوادآموزی این است که انسداد مرزهای بی‌سوادی به صفر برسد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها