امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۹:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114681
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، بهاره نصیری امروز در نشست تخصصی ضرورت‌های آموزش سواد رسانه‌ای افزود: هم‌اکنون ما، در عصری زندگی می‌کنیم که مجهز شدن به ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، بهاره نصیری امروز در نشست تخصصی ضرورت‌های آموزش سواد رسانه‌ای افزود: هم‌اکنون ما، در عصری زندگی می‌کنیم که مجهز شدن به سواد رسانه‌ای بسیار مهم و تاثیرگذار در امور زندگی و سایر امور در جامعه است.

پژوهشگر علوم ارتباطات و رسانه افزود: سواد رسانه‌ای باید امروز به عنوان یکی از جدی‌ترین و مهم‌ترین دغدغه‌های ما در جامعه مطرح شود.

به گفته وی، سواد رسانه‌ای رونمایی از لایه‌های بیرون پیام است که واکنش مخاطب نسبت به پیام را به وجود می‌آورد.

وی با بیان اینکه مخاطب سواد رسانه‌ای اقشار مختلف جامعه از کودکان تا کهنسالان هستند، ادامه داد: این در حالی است که ضرورت آموزش به کودکان بیشتر از دیگران احساس می‌شود.

نصیری با اعلام اینکه پیام برخی رسانه‌ها می‌تواند آثار مخربی روی این قشر از افراد جامعه که کودکان و نوجوانان را شامل می‌شود، داشته باشد، ابراز داشت: بر همین اساس هر نوع آموزشی باید از سنین پایین به صورت ریشه‌ای و پایدار برای کودکان و نوجوانان نهادینه شود.

این پژوهشگر و استاد علوم ارتباطات یادآور شد: هم‌اکنون خلاء بزرگی در طرح‌های پژوهشی داریم باید در تولید محتوا به سمت اقدامات سیستمی برویم و در این زمینه از جامعه‌شناسان و اهالی هنر و فن استفاده کنیم.

به گفته نصیری، شاه‌بیت اصلی سواد رسانه‌ای تفکر انتقادی است که باید در آموزش‌ها اولویت داده شوند.

وی با انتقاد از عملکرد برخی والدین از رسانه‌ها برای آرام کردن کودکان گفت: این در حالی است که والدین به سایر اثرات این رسانه توجهی ندارند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها