امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۲۲:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114683
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، علی اصغر محکی امروز در نشست تخصصی ضرورت‌های آموزش سواد رسانه‌ای در ایران با بیان اینکه امروز نخبگان در موضع گیری‌های خود ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، علی اصغر محکی امروز در نشست تخصصی ضرورت‌های آموزش سواد رسانه‌ای در ایران با بیان اینکه امروز نخبگان در موضع گیری‌های خود درباره سواد رسانه‌ای بلاتکلیف هستند، اظهار داشت: بر اساس همین اکنون این امر به چالشی بزرگ تبدیل شده است.

مدیرکل سازمان مطالعات فرهنگی - اجتماعی شهرداری تهران با انتقاد از اینکه مباحث کلیدی محافل دانشگاهی کمتر مجال بروز پیدا می‌کند، افزود: بسیاری از تحلیل‌ها در نظام‌های دانشگاهی و تصمیم ساز کشور ما سطحی است.

وی با اعلام اینکه بیش از یک دهه است که مبحث سواد رسانه‌ای وارد موضوعات آکادمیک شده، ادامه داد: پرسش این است که تا چه اندازه این مباحث توانسته بر فضای عملی و تغییر نگرش‌ها موثر باشد.

محکی گفت: موضوعاتی چون سهم و نقش سازمان‌های ذیربط در ارتقا سواد رسانه‌ای و همچنین شاخصه‌های سنجش سواد رسانه‌ای باید مورد بررسی قرار گیرد تا از این مکان جایگاه کشور در سواد رسانه‌ای مشخص شود.

وی در ادامه با اعلام اینکه ایران به لحاظ به کارگیری و استفاده از نوآوری‌ها در دنیا کم نظیر است ، ابراز داشت: در کشور ما همواره از فناوری‌های جدید در عرصه سخت افزاری ونرم افزاری استقبال می‌شود.

این استاد علوم ارتباطات با تأکید بر ضرورت بازاندیشی در مختصات ذهنی و استعداد بکارگیری رسانه‌های نو در کشور، گفت: در صورت بی‌توجهی به این مهم و با اتکا به آنچه که در ادبیات غرب وجود دارد راه به جایی نخواهیم برد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها