امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۷:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114699
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در غزه، قرار است، اوایل ماه آینده میلادی گروهی از کارشناسان برنامه محیط زیست سازمان ملل اراضی ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در غزه، قرار است، اوایل ماه آینده میلادی گروهی از کارشناسان برنامه محیط زیست سازمان ملل اراضی نوار غزه که در معرض حملات اخیر رژیم صهیونیستی قرار گرفتند، را مورد بررسی و آزمایش قرار دهند.

کشاورزان فلسطینی نوار غزه تا پیش از آزمایش خاک اراضی خود و حصول اطمینان از سلامتی و خالی بودن آنها از تشعشعات و مواد شیمیایی از زیر کشت بردن اراضی خود امتناع می‌کنند.

براساس برآورد وزارت کشاورزی فلسطین حدود 10 هزار حفره بزرگ در اثر حملات جنگنده‌های ارتش رژیم صهیونیستی در مناطق کشاورزی ایجاد و بیش از 34 هزار دونم از این اراضی نابود و 87 هزار اصله درخت طی تجاوز 51 روزه رژیم صهیونیستی به نوار غزه ریشه کن شده است.

بررسی‌های میدانی در برخی اراضی کشاورزی نوار غزه نشان داده که رنگ میوه‌ها در برخی از این مناطق تغییر کرده که احتمال دارد، در معرض آلودگی شیمیایی قرار گرفته باشند.

در این ارتباط «بهاء الدین الاغا»، مدیر محافظت از منابع طبیعی تشکیلات خود گردان فلسطین گفت: حملات رژیم صهیونیستی اراضی کشاورزی نوار غزه را در معرض تشعشعات و مواد شیمیایی قرار داده که تاثیری منفی بر سلامتی انسان می‌گذارد.

الاغا افزود: انجام آزمایش‌های لازم در این خصوص نیازمند بررسی خاک کشاورزی نوار غزه است که در توان وزارت کشاورزی فلسطین به دلیل محدودیت امکانات نیست.
انتهای پیام/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها