امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۸:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114701
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «منصف المرزوقی» رئیس جمهور تونس بر رد هر گونه اقدام نظامی که منجر به جنگ داخلی در این ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «منصف المرزوقی» رئیس جمهور تونس بر رد هر گونه اقدام نظامی که منجر به جنگ داخلی در این کشور شود، تأکید کرد.

المرزوقی در گفت‌و‌گو با روزنامه فرامنطقه‌ای «الحیا‌ة» تصریح کرد که درباره لیبی با الجزایر، فراسنه، ایتالیا و همه قدرت‌هایی که خواستار راهکار سیاسی در این کشور هستند، هماهنگی حاصل شده است.

وی با تأکید بر رد هر گونه راهکار نظامی در لیبی و برافروختن آتش جنگ داخلی و تقسیم این کشور، گفت: این مسئله به ضرر همه همسایگان خواهد بود نه فقط تونس.

رئیس جمهور رئیس جمهور تونس با بیان اینکه تونس نیروهای «خلیفه حفتر» را در لیبی نمی‌پذیرد، افزود: موضع تونس مبنی بر حمایت از گفت‌وگو میان طرف‌ها و راهکار سیاسی و پایبندی به مشروعیت است.

المرزوقی با دفاع از اندیشه ائتلاف میان لائیک‌های میانه‌رو و اسلامگرایان میانه رو در دولت کنونی این کشور، تصریح کرد، تنها راهکار حل بحران لیبی فقط تکیه بر این الگوی ملی است نه استفاده از جنگ سرد و خشونت میان لائیک‌ها و اسلامگرایان.

وی با اشاره به اینکه ایستادگی در برابر داعش مسئله بدیهی است، به تنگ‌نظری امنیتی و نظامی (ائتلاف علیه این گروهک) خرده گرفت.

رئیس جمهور تونس با بیان اینکه مقابله با داعش ممکن است واکنش‌ ملی، میهنی و دینی را در پی داشته باشد که بر وخامت اوضاع بیفزاید، تأکید کرد که نمی‌پذیرد در لیبی عملیاتی مشابه عملیات‌های نظامی علیه داعش انجام شود که در سوریه و عراق صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه عملیات نظامی علیه داعش در لیبی اشتباه برزگی خواهد بود، تصریح کرد، کسانی که در لیبی دخالت نظامی کردند، در حقیقت در آتش این کشور دمیدند.

المرزوقی در پایان تأکید کرد که همه طرف‌های لیبیایی لزوما باید برای پایان بخشیدن به درگیری در این کشور با یکدیگر مذاکره و گفت‌وگو کنند.
انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها