امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۲:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114710
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، «پترو پروشنکو» رییس جمهور اوکراین گفت که امیدوار است با

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، «پترو پروشنکو» رییس جمهور اوکراین گفت که امیدوار است با «ولادیمیر پوتین»، همتای روسی خود، طی سه هفته آینده در اروپا دیدار کند.

پروشنکو در کنفرانس خبری امروز (پنجشنبه) خود در کی‌یف گفت: «امیدوارم با ولادیمیر ولادیمیرویچ (پوتین) در سه هفته آتی دیدار کنم. این دیدار ممکن است در قالب دیدارهای چندگانه باشد، همچنین ممکن است مشاوره دوجانبه را شامل شود و این دیدار در ارپا اتفاق خواهد افتاد.»

وی با اشاره به اینکه «توافق‌های اولیه هم اکنون بدست آمده»، گفت: «این امر به موفقیت در پیاده‌سازی برنامه صلح بستگی دارد و منوط است به اینکه چه قالبی به کار بسته شود. قالب ژنو یا نرماندی. این امر همچنین به موقعیت بستگی دارد.»

با برکناری «ویکتور یانوکوویچ» رییس جمهور پیشین اوکراین تحت فشار مخالفان مورد حمایت غرب و بر سر کار آمدن دولت جدید در کی‌یف، از اسفند ماه سال گذشته، شرق این کشور صحنه درگیری میان دولت کی‌یف و جدایی طلبان بوده است و بارها دولت اوکراین، مسکو را به تجهیز و پشتیبانی از جدایی‌طلبان متهم کرده. روسیه هماره این ادعاها را رد کرده است.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها