امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۰:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 114714
تاریخ انتشار: ۴ مهر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری فرانسه، پاپ یکی از اسقف‌های پاراگوئه را که علنا از یک کشیش متهم به ...

به گزارش گروه بین‌الملل پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری فرانسه، پاپ یکی از اسقف‌های پاراگوئه را که علنا از یک کشیش متهم به تجاوز جنسی حمایت می‌کرد، از کار برکنار کرد.

در بیانیه رسمی روز چهارشنبه واتیکان آمده است: «خلع کیدوداد دل استه، اسقف روجریو لیورس (در پاراگوئه) تصمیمی دردناک اما با دلایل جدی بود.»

به دنبال حمایت‌های علنی این اسقف از کشیش آرژانتینی متهم به تجاوز جنسی، در پاراگوئه اعتراضات و حملات لفظی زیادی علیه این اسقف ایجاد شده بود که سرانجام پاپ فرانسیس تصمیم به خلع اسقف پاراگوئه‌ای گرفت.

کارلوس اوروتیوگوئیتی، کشیش آرژانتینی متهم به دو بار هتک حرمت و اقدام منافی عفت علیه کودکان بوده و تحقیقات علیه اتهامات وی در حال پیگیری است اما موضوعی که  جنجال به پا کرده حمایت اسقف پاراگوئه‌ای از وی است .

موضوع انحرافات اخلاقی و اقدامات مربوط به آن در کلیسای کاتولیک طی سال‌های اخیر جار و جنجال زیادی به پا کرده و گهگاه پای اسقف‌ها را نیز به میان کشیده است.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار